Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Gdzie może zatrzymać się taksówka? Policja odpowiada

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Gdzie może zatrzymać się taksówka? Policja odpowiada W redakcji Głosu Koszalińskiego gościł asp. Dariusz Bindas, p.o. zastępcy naczelnika wydziału ruchu drogowego w koszalińskiej komendzie policji. Wyjaśniał m.in. sprawy związane z parkowaniem taksówek.

– Zgłaszam brak miejsc w całym Koszalinie dla wsiadających i wysiadających np. z taksówki. Taksówkarze nie mają możliwości zatrzymania się tam, gdzie klient ma życzenie wsiąść lub wysiąść.
– Taksówka nie może być uprzywilejowana. Jeżeli jednej grupie pozwolimy się zatrzymywać, to za chwilę odezwą się kolejni, np. kierowcy busów.

– Dlaczego nie można zatrzymać się taksówką na wysepce autobusowej? Uważam, że ten przepis ułatwiłby zatrzymywanie się taksówek w takich miejscach.
– Bo to w praktyce oznaczałoby zablokowanie przystanku. Co zrobić, gdy na przystanku zatrzymałyby się dwie taksówki, a w tym czasie na to miejsce chciałby podjechać autobus? Pasażerowie autobusu nie byliby zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Krótko mówiąc: przystanek jest dla autobusów, a nie dla taksówek czy prywatnych samochodów.

– Jestem kierowcą autobusu miejskiego i ja oraz moi koledzy mamy wciąż ten sam problem – blokowanie przystanków przez inne samochody. A gdy użyjemy sygnału dźwiękowego, to oglądamy środkowy palec takiego kierowcy. Czy policja może coś z tym zrobić, czy nie ma na to recepty?
– Jest recepta. Uczulę nasze patrole na to zjawisko. Kierowca, który nie stosuje się do zasad i blokuje przystanek, może dostać 100-złotowy mandat, bez punktów karnych.

Gdzie może zatrzymać się taksówka? Policja odpowiada
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Gdzie może zatrzymać się taksówka? Policja odpowiada

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Fdgh (gość)

    No to gdzie można? Gdzie ta odpowiedź policji?

  • Heheh (gość)

    Hehehe to gdzie mozna na miejscu parkingowym.... Klient by szukal przez 5-10 min.... Dobre

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości