Wszystko
o samochodach

Porady / Eksploatacja

Gdzie myć silnik?

Data publikacji: Autor: Grzegorz Wojtyrowski

Fot. R. Polit: Mycie silnika należy powierzyć wyspecjalizowanym myjniom, co zapobiegnie zamoczeniu styków elektrycznych i układów elektronicznych. Czysta jednostka napędowa, oprócz walorów estetycznych ma również praktyczne.

Umyty samochód czysty z zewnątrz i wewnątrz najlepiej świadczy o użytkowniku. Czysta jednostka napędowa, oprócz walorów estetycznych ma również praktyczne, pozwala, bowiem na szybkie wykrycie wycieków oleju czy płynu chłodzącego. Fot. R. Polit: Mycie silnika nale¿y powierzyæ wyspecjalizowanym myjniom, co zapobiegnie zamoczeniu styków elektrycznych i uk³adów elektronicznych.

 

Brudny, zakurzony silnik znacznie gorzej odprowadza ciepło do otoczenia. Zanieczyszczenia znajdujące się w okolicach świec zapłonowych sprzyjają gromadzeniu się wilgoci i przebiciom iskry.

Z uwagi na powyższe przesłanki warto myć silnik. Jednak wykonanie takiego zabiegu trzeba powierzyć wyspecjalizowanym myjniom, które odpowiednio zabezpieczą komputer i ważne wiązki elektryczne wrażliwe na wilgoć. Powodzenie mycia zależy od użycia odpowiednich preparatów i przestrzegania technologii mycia i suszenia. Ponadto myjnie zapewniają standardy ekologiczne, ponieważ zanieczyszczenia i olej nie trafiają bezpośrednio do kanalizacji.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości