Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39050 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Genewa 2016. Ateca - pierwszy SUV Seata

Data publikacji: Autor: (mm)

Do zbudowania SUV-a wykorzystano platformę MQB. Za napęd podstawowej wersji ma odpowiadać trzycylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 1 l, który dostarcza 110 KM mocy / Fot. Seat Podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie zadebiutuje pierwszy SUV Seata. To model Ateca, który pod względem stylistycznym nawiązuje do modelu Leon.

Do zbudowania SUV-a wykorzystano platformę MQB. Za napęd podstawowej wersji ma odpowiadać trzycylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 1 l, który dostarcza 110 KM mocy / Fot. Seat Do zbudowania SUV-a wykorzystano platformę MQB. Za napęd podstawowej wersji ma odpowiadać trzycylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 1 l, który dostarcza 110 KM mocy.

Przewidziano również czterocylindrową jednostkę o pojemności 1.4 l i mocy 150 KM, natomiast wśród silników wysokoprężnych występuje motor 1.6 TDI o mocy 116 KM i 2.0 TDI oferujący 150 KM lub 190 KM.

Zobacz także: Genewa 2016. Spyker C8 Preliator

Standardowo silniki współpracują z sześciobiegową skrzynią manualną. Mocniejsze mogą zostać połączone z dwusprzęgłową skrzynią automatyczną o siedmiu przełożeniach. Napęd trafia na przód, a napęd na cztery koła opcjonalnie dostępny jest dla jednostek czterocylindrowych.

Nazwanie pierwszego SUV-a Ateca, wpisuje się w tradycję marki, która nadaje swoim modelom nazwy regionów i miast Hiszpanii. Ateca to gmina w prowincji Saragossa, w Aragonii.

Tegoroczny salon samochodowy w Genewie rozpocznie się 3 i potrwa do 13 marca.

Do zbudowania SUV-a wykorzystano platformę MQB. Za napęd podstawowej wersji ma odpowiadać trzycylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 1 l, który dostarcza 110 KM mocy / Fot. Seat

Do zbudowania SUV-a wykorzystano platformę MQB. Za napęd podstawowej wersji ma odpowiadać trzycylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 1 l, który dostarcza 110 KM mocy / Fot. Seat

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

SEAT zdjęcia

SEAT dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

SEAT opinie

Oceń swoje auto

SEAT Cena