Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38351 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Genewa 2016. Lexus pokaże model LC 500h

Data publikacji: Autor: (ip)

Japoński producent samochodów luksusowych poinformował, że na genewskim salonie motoryzacyjnym przedstawi swoje najnowsze coupe w wersji z napędem hybrydowym / Fot. Lexus Japoński producent samochodów luksusowych poinformował, że na genewskim salonie motoryzacyjnym przedstawi swoje najnowsze coupe w wersji z napędem hybrydowym.

Japoński producent samochodów luksusowych poinformował, że na genewskim salonie motoryzacyjnym przedstawi swoje najnowsze coupe w wersji z napędem hybrydowym / Fot. Lexus Lexus 500h wyposażony będzie w hybrydową jednostkę napędową nowej generacji Lexus Multi Stage Hybrid System, zapewniającą lepsze osiągi, a przy tym wyróżniającą się większą efektywnością.

Jak podawał w grudniu ub. r. portal Motoring Australia w oparciu o anonimowe źródło wewnątrz firmy, nowy hybrydowy napęd LC 500h ma wykorzystywać 3,5-litrowy benzynowy silnik V6 o mocy 230 kW (312 KM) oraz silnik elektryczny o mocy 162 kW (220 KM).

Zobacz także: Genewa. 2016. Mecedes Klasy C Cabriolet

Usprawnienia mają zapewniać obniżone zużycie paliwa, po części dzięki zwiększonej sprawności cieplnej silnika spalinowego. Macierzysty koncern Lexusa ma w tej dziedzinie doświadczenie – silnik spalinowy hybrydowej Toyoty Prius IV generacji osiąga sprawność cieplną 40%, dostępną wcześniej wyłącznie dla jednostek wysokoprężnych, co łącznie z usprawnieniami silników elektrycznych, układów elektronicznych i przekładni pozwoliło zmniejszyć zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla o około 20%.

 

Japoński producent samochodów luksusowych poinformował, że na genewskim salonie motoryzacyjnym przedstawi swoje najnowsze coupe w wersji z napędem hybrydowym / Fot. Lexus

Japoński producent samochodów luksusowych poinformował, że na genewskim salonie motoryzacyjnym przedstawi swoje najnowsze coupe w wersji z napędem hybrydowym / Fot. Lexus

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Lexus zdjęcia

Lexus dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Lexus Cena