Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38940 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Genewa 2016. SsangYong zaprezentuje model XLV

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Fot. SsangYong Oferta Tivoli powiększy się o model XLV – wielozadaniowego kompaktowego SUV-a o zwiększonej przestrzeni bagażowej.

Fot. SsangYong Po premierze Tivoli SsangYong zaprezentuje w Genewie SsangYonga XLV - nową, wydłużoną wersję tego modelu, cechującą się zwiększoną przestrzenią bagażową i praktycznością. Samochód ten pokazywany był już jako XLV-Air podczas zeszłorocznego salonu we Frankfurcie, a ponieważ spotkał się z przychylnym przyjęciem, firma zdecydowała się na uruchomienie masowej produkcji.

Zobacz także: Genewa 2016. SsangYong SIV-2

XLV oparty jest na tej samej konstrukcji co Tivoli i posiada ten sam rozstaw osi, czyli 2 600 mm. Odróżnia się wydłużonym o 235 mm nadwoziem za słupkiem C, dzięki czemu przestrzeń bagażowa zwiększona została do 720 litrów. Przy tym wszystkim udało się zachować wyróżniające Tivoli elementy wzornicze, m.in. harmonijny projekt nadwozia, sportowy wygląd coupe i płynną linię dachu.

Kupujący XLV mogą wybrać pomiędzy 1,6-litrowym silnikiem benzynowym spełniającym normę Euro 6 a 1,6-litrowym silnikiem wysokoprężnym, ręczną lub automatyczną 6-biegową skrzynią biegów Aisin oraz napędem na dwa lub cztery koła.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Ssangyong zdjęcia

Ssangyong dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ssangyong Cena