Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Genewa 2017. Co potrafi inteligentna opona?

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. TVN/x-news Salon samochodowy w Genewie to nie tylko prezentacje nowych aut. Podczas imprezy Goodyear przedstawił jak może wyglądać opona w niedalekiej przyszłości.

IntelliGrip Urban to koncepcyjna opona zaprojektowana dla przyszłych generacji autonomicznych pojazdów elektrycznych, które będą używane na zasadach współdzielenia na obszarach miejskich.

- Przede wszystkim warto wspomnieć o czujnikach, które się w niej znajdują. Są one w stanie ocenić, czy droga jest sucha, mokra, gorąca czy zimna. Następnie wszystkie informacje uzyskane przez czujniki są przesyłane do sztucznej inteligencji. Komputer przetwarza je i wysyła z powrotem do opony, dzięki czemu dostosowuje się ona do warunków panujących na drodze - powiedział Jean-Claude Kihn, prezes Goodyear w regionie EMEA.

Redakcja poleca:

Znaki poziome. Co oznaczają i jak pomagają kierowcom?
Testujemy nowego SUV-a z Włoch
Autostrada czy droga krajowa? Sprawdzamy co wybrać

W zeszłym roku salon samochodowy Genewa 2016 odwiedziło aż 687 000 osób, przez co organizatorom udało się pobić rekord frekwencji. Pierwsze dwa dni imprezy (7-8 marca) to tzw. dni prasowe, tradycyjnie przeznaczone są dla dziennikarzy. Dla zwiedzających drzwi genewskiej wystawy będą otwarte od 9 do 19 marca.

Jednorazowa wejściówka dla dorosłej osoby kosztuje 16 franków szwajcarskich (około 64 zł), natomiast dzieci w wieku od 6 do 16 lat zapłacą 9 franków szwajcarskich (około 36 zł). Przygotowano także zniżki do grup powyżej 20 osób. W takim przypadku każdy musi zapłacić 11 franków szwajcarskich, czyli około 44 zł. Salon samochodowy można odwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 20.00, natomiast w sobotę i niedzielę od 9.00 do 19.00.

Źródło: TVN/x-news

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości