Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Genewa 2019. Kia zapowiada nowy model

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Kia Koncerny motoryzacyjne przygotowują się do marcowego salonu samochodowego w Genewie. Jedną z nowości będzie nowy model marki Kia, którego szkic właśnie pokazano.

Model studyjny elektrycznego samochodu przyszłości został zaprojektowany w europejskim centrum designu marki Kia we Frankfurcie.

„Nie tylko w branży motoryzacyjnej design powinien chwytać za serce i powodować jego szybsze bicie. Nie ma absolutnie żadnego powodu, aby miało być inaczej tylko dlatego, że samochód jest elektryczny” – mówi Gregory Guillaume, wiceprezes ds. designu w Kia Motors Europe.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

„Podczas projektowania elektrycznego auta nowej generacji wyobrażaliśmy sobie, jakie będą potrzeby przyszłych klientów dotyczące nie tylko zasięgu, ale również osiągów auta i dynamiki jazdy. Jedno jest pewne – samochody wciąż powinny i mogą wywoływać gęsią skórkę” – wyjaśnia Guillaume. „Concept car nowego elektrycznego auta marki Kia odzwierciedla nasz stosunek do e-mobilności, która może być emocjonująca. Nie tylko z punktu widzenia designu, ale również podczas jazdy elektrycznym autem”.

Debiut modelu studyjnego nowego elektrycznego auta marki Kia już 5 marca 2019 r. Wtedy też poznamy więcej szczegółów.

Zobacz także: Testujemy Mazdę 6

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości