Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36773 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Genewa 2019. Renault Clio piątej generacji

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Renault Clio  

Piąta generacja powstała na zmodyfikowanej platformie CMF-B, którą dzieli z Nissanem Micra. Pojazd jest o  1,4 cm krótszy od poprzednika. Bagażnik może pomieścić teraz 391 ). 

Fot. Renault Renault przedstawia nowe Renault Clio, piątą generację motoryzacyjnej ikony, która sprzedała się dotychczas w około 15 milionach egzemplarzy. Pojazd jest mniejszy od poprzednika.

Z zewnątrz nowe Clio bardzo przypomina większe modele Renault – Talismana i Megane. Wyraźniejsza linia i bardziej muskularny przód to jedne z cech nowości. Pojazd powstał w 100 procentach z nowych części. Całkowicie na nowo zaprojektowane wnętrze odwołuje się do segmentów wyższej klasy. Auto będzie również dostępne w wersji R.S. Line o sportowym designie.

Piąta generacja powstała na zmodyfikowanej platformie CMF-B, którą dzieli z Nissanem Micra. Pojazd jest o  1,4 cm krótszy od poprzednika. Bagażnik może pomieścić teraz 391 l (o 26 l więcej).

Zobacz także: Problem z uruchomieniem silnika diesla zimą

Za napęd odpowiedzą silniki benzynowe o pojemności od 1 do 1,3 l oraz diesel 1.5 l o mocy 115 KM. Oficjalnie nowe Clio zadebiutuje na targach motoryzacyjnych w Genewie.

Clio, które zostało wprowadzone na rynek w 1990 roku jest bestsellerem marki na całym świecie. Clio bardziej niż jakikolwiek inny model stało się ulubionym samochodem miejskim. W Europie od 2013 roku znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu samochodów segmentu B. W latach 2012 – 2018 jego sprzedaż rosła z roku na rok.

Zobacz także: Testujemy Mazdę 6 z silnikiem benzynowym SKyActiv-G 2.0 165 KM

Renault Clio  

Piąta generacja powstała na zmodyfikowanej platformie CMF-B, którą dzieli z Nissanem Micra. Pojazd jest o  1,4 cm krótszy od poprzednika. Bagażnik może pomieścić teraz 391 ). 

Fot. Renault

Renault Clio

Piąta generacja powstała na zmodyfikowanej platformie CMF-B, którą dzieli z Nissanem Micra. Pojazd jest o 1,4 cm krótszy od poprzednika. Bagażnik może pomieścić teraz 391 ).

Fot. Renault

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Renault Clio zdjęcia

Renault Clio dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Renault Clio opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Renault Clio Cena

Części dla marki Renault

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

661 zł