Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37739 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Genewa 2020. Nowy Hyundai i30. Jakie silniki i wyposażenie?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Hyundai i30 

Bazową jednostka jest całkowicie nowy silnik benzynowy 1.5 MPi o mocy 110 KM, który współpracuje z sześciobiegową przekładnią manualną (6MT).

Fot. Hyundai Wszystkie trzy rodzaje nadwozia – Hatchback, Fastback oraz Wagon – zyskały nowy wygląd oraz zostały wyposażone w nowe technologie.

Nowy Hyundai i30. Nowoczesny wygląd zewnętrzny

Zaprojektowany na nowo przedni zderzak i nowy kaskadowy grill ze zmienionym wzorem optycznie poszerzają samochód.
Nowe, smuklejsze reflektory w technologii LED oraz nowe, charakterystyczne światła ledowe do jazdy dziennej w kształcie litery V dopełniają nowoczesny wygląd przodu.

Nowością jest również tył nowego i30 ze zderzakiem o poprawionej aerodynamice. Tylne, zespolone światła LED również zawierają motyw litery V dla uzyskania efektu symetrii pomiędzy przodem a tyłem nadwozia. Nowy i30 oferuje zupełnie nowe, dwukolorowe wzory 16 lub 17-calowych felg aluminiowych, które sprawiają, że boczny widok nowego i30 jest jeszcze bardziej atrakcyjny.

Nowy Hyundai i30. N Line dostępny dla każdej wersji nadwozia

Hyundai i30 

Bazową jednostka jest całkowicie nowy silnik benzynowy 1.5 MPi o mocy 110 KM, który współpracuje z sześciobiegową przekładnią manualną (6MT).

Fot. Hyundai Dynamiczna, inspirowana sportami motorowymi wersja N Line została poddana kompleksowym zmianom wyglądu w modelach i30 Hatchback i Fastback. Ponadto, po raz pierwszy, wersja N Line jest dostępna również w nowym i30 Wagon. Oznacza to, że wersja N Line będzie dostępna dla wszystkich trzech typów nadwozia Hyundaia i30.

Nowy i30 N Line wyróżnia się świeżym, odważnym wyglądem i jeszcze bardziej sportową stylistyką. Z przodu nowy i30 N Line ma szerszy, kaskadowy grill, nowe reflektory i dedykowany dla wersji N Line przedni zderzak. Czerpiąc inspirację z lotnictwa, powiększono dolny środkowy wlot powietrza, który dominuje teraz w obszarze zderzaka, podkreślając sportową sylwetkę. Boczne wloty podkreślone są przez osłony poprawiające właściwości aerodynamiczne.

Całkowicie nowy wygląd tylnego zderzaka podkreśla dynamiczny charakter wersji N Line. Szeroki dyfuzor nadaje sportowego wyrazu i sprawia imponujące wrażenie, a nisko osadzone światła przeciwmgielne wizualnie obniżają samochód.

Nowy i30 N Line dostępny będzie z nowymi, 17 i 18-calowymi felgami aluminiowymi, które nadają dynamiczny wygląd także podczas postoju. Ponadto nowy i30 N Line w wersji Hatchback oraz Fastback otrzymał nowe ustawienia zawieszenia i układu kierowniczego, które w połączeniu z silnikami 1.5 T-GDi 160 KM oraz 1.6 CRDi 136KM zapewniają lepsze osiągi.

Nowy Hyundai i30. Trzy nowe kolory nadwozia

Hyundai i30 

Bazową jednostka jest całkowicie nowy silnik benzynowy 1.5 MPi o mocy 110 KM, który współpracuje z sześciobiegową przekładnią manualną (6MT).

Fot. Hyundai Nowy i30 dostępny jest z trzema nowymi kolorami lakierów nadwozia: Dark Night, Silky Bronze i Sunset Red. Dodatkowo dostępnych będzie sześć obecnych już kolorów: Polar White, Phantom Black, Engine Red, Stellar Blue, Platinum Silver oraz Olivine Grey.

Dostępne kolory lakierów:

 • [Nowy] Dark Night

 • [Nowy] Silky Bronze

 • [Nowy] Sunset Red

 • Polar White

 • Phantom Black

 • Engine Red

 • Stellar Blue

 • Platinum Silver

 • Olivine Grey

Nowy Hyundai i30. Nowoczesne wnętrze

Dodano trzy nowe kolory wykończenia wnętrza: Pewter Gray, Ebony Brown i Charcoal Gray. W dalszym ciągu dostępne będzie także wykończenie w kolorze Black. Fotele mogą być pokryte tapicerką materiałową, skórzaną lub półskórzaną, łącznie dostępnych jest osiem kombinacji.

Dostępne kolory wykończenia wnętrza:

 • [Nowy] Pewter Gray

 • [Nowy] Ebony Brown

 • [Nowy] Charcoal Gray

 • Black

Nowy Hyundai i30. Systemy łączności

Hyundai i30 

Bazową jednostka jest całkowicie nowy silnik benzynowy 1.5 MPi o mocy 110 KM, który współpracuje z sześciobiegową przekładnią manualną (6MT).

Fot. Hyundai Nowy, 7-calowy zestaw cyfrowych zegarów i nowy system nawigacji z ekranem dotykowym o przekątnej 10,25 cala zapewniają bezpieczniejszą jazdę i pozwalają na większą indywidualizację pod kątem kierowcy. Nowy i30 oferuje również pełną kompatybilność z Android Auto i Apple Car Play, a począwszy od lata 2020 wprowadzona będzie możliwość bezprzewodowego połączenia z telefonem. Nowy i30 oferuje także bezprzewodowe ładowanie telefonu.

Zobacz także: Jazda na suwak. Jak działa w praktyce?

Dzięki Bluelink klienci Hyundai mogą uzyskać w czasie rzeczywistym dostęp do danych, takich jak informacje o ruchu drogowym, informacje o parkingach, informacje o lokalnych stacjach paliw i cenach paliw. Częścią systemu Bluelink jest aplikacja na telefony.

Nowy Hyundai i30 oferuje technologię Bluelink firmy Hyundai, która zapewnia szeroki zakres usług łączności, takich jak Hyundai LIVE, a także funkcje zdalne, obsługiwane za pośrednictwem aplikacji na smartfony Bluelink.

Wraz z systemem nawigacji klienci otrzymują 5-letnią darmową subskrypcję do usługi Bluelink oraz Hyundai Live.

Funkcje:

 • Usługi Hyundai LIVE

  • informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym obsługiwane przez TomTom, dostępne stacje paliw / miejsca parkingowe (wraz z cenami) oraz prognozy pogody

  • Rozpoznawanie komunikatów głosowych online: rozpoznawanie komend głosowych online (oparte na technologii danych w chmurze) z rozumieniem języka mówionego

 • Usługi Hyundai Bluelink

  • Lokalizacja samochodu: kierowca może łatwo zlokalizować swój pojazd w nieznanym otoczeniu

  • Usługi zdalne: kierowca może zdalnie zamykać/otwierać samochód

  • Przesyłanie danych do samochodu: przesyłanie danych o celu podróży do samochodu

  • Ochrona: powiadomienie o uruchomieniu alarmu w samochodzie

  • Przeglądy: odbieranie raportów o pojeździe (np. ciśnienie w oponach), informacje o jeździe

Nowy Hyundai i30. Systemy bezpieczeństwa

Hyundai i30 

Bazową jednostka jest całkowicie nowy silnik benzynowy 1.5 MPi o mocy 110 KM, który współpracuje z sześciobiegową przekładnią manualną (6MT).

Fot. Hyundai Asystent podążania pasem ruchu (LFA) automatycznie steruje układem kierowniczym, aby utrzymać pojazd na środku pasa. Asystent ostrzegania o ruchu poprzecznym (RCA) może aktywowa hamulce podczas cofania, aby uniknąć kolizji. Nowością w i30 jest także ostrzeganie o odjechaniu poprzedzającego pojazdu (LVDA). System ten ostrzega kierowcę, gdy pojazd stojący przed nim, na przykład na światłach, ruszy z miejsca a kierowca i30 nie zareaguje wystarczająco szybko.

Również monitorowanie martwego pola (BSD) zostało udoskonalone. Teraz oprócz informowania o pojazdach w martwym polu, i30 oferuje także aktywny system monitorowania martwego pola (BCA), który może zareagować w celu uniknięcia kolizji. asystent unikania kolizji czołowych (FCA) został usprawniony i teraz rozpoznaje także rowerzystów.

Podobnie jak we wcześniejszym modelu, nowy Hyundai i30 oprócz wyżej wymienionych nowości w zakresie bezpieczeństwa dysponuje również: systemem monitorującym poziom koncentracji uwagi kierowcy (DAW), asystentem świateł drogowych (HBA), inteligentnym ostrzeganiem o ograniczeniach prędkości (ISLW) i asystentem utrzymania pasa ruchu (LKA).

Systemy bezpieczeństwa i funkcje wspomagania jazdy Hyundai SmartSense:

 • Nowość Asystent podążania na pasie ruchu (LFA)

 • Nowość Asystent ostrzegania o ruchu poprzecznym (RCCA)

 • Nowość Ostrzeganie o odjechaniu poprzedzającego pojazdu(LDVA)

 • Nowość Aktywny system monitorowania martwego pola (BCA)

 • Asystent unikania kolizji czołowych (FCA), teraz także z wykrywaniem pieszych i rowerzystów

 • System monitorujący poziom koncentracji uwagi kierowcy (DAW)

 • Asystent świateł drogowych (HBA)

 • Inteligentne ostrzeganie o ograniczeniach prędkości (ISLW)

 • Asystent utrzymania pasa ruchu (LKA)

Ponadto nowy Hyundai i30 będzie również wyposażony w system eCall, który umożliwia pasażerom samochodu skontaktowanie się ze służbami ratunkowymi po naciśnięciu jednego przycisku. Dodatkowo system ten aktywuje się automatycznie, jeśli zostaną uruchomione poduszki bezpieczeństwa.

Nowy Hyundai i30. Dostępne silniki

Hyundai i30 

Bazową jednostka jest całkowicie nowy silnik benzynowy 1.5 MPi o mocy 110 KM, który współpracuje z sześciobiegową przekładnią manualną (6MT).

Fot. Hyundai Bazową jednostka jest całkowicie nowy silnik benzynowy 1.5 MPi o mocy 110 KM, który współpracuje z sześciobiegową przekładnią manualną (6MT).

Silnik benzynowy 1.0 T-GDi o mocy 120 KM będzie dostępny z sześciobiegową przekładnią manualną (6MT), a także nową, siedmiobiegową skrzynią dwusprzęgłową (7DCT).

Jednostka 1.0 T-GDi dostępna jest także z 48-woltowym hybrydowym układem napędowym, który przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa oraz z sześciobiegową inteligentną manualną skrzynią biegów (6iMT). iMT oddziela silnik od skrzyni biegów po zwolnieniu przez kierowcę pedału przyspieszenia, umożliwiając przejście samochodu w tryb wybiegu i obniżenie zużycia paliwa. Dla osób preferujących automatyczne skrzynie biegów przewidziano wersje z 48-woltowym hybrydowym układem napędowym połączonym z siedmiobiegową skrzynią dwusprzęgłową (7DCT)

Silnik Diesla 1.6 CRDi o mocy 115 KM będzie dostępny z sześciobiegową przekładnią manualną (6MT), a także siedmiobiegową skrzynią dwusprzęgłową (7DCT).

Silnik Diesla 1.6 CRDi o mocy 136 KM standardowo łączony jest z 48-woltowym hybrydowym układem napędowym, który współpracuje z sześciobiegową inteligentną manualną skrzynią biegów (6iMT) lub siedmiobiegową skrzynią dwusprzęgłową (7DCT).

Topowa jednostka w gamie i30, czyli 1.5 T-GDi o mocy 160 KM standardowo występuje z 48-woltowym hybrydowym układem napędowym i dostępny jest z sześciobiegową inteligentną manualną skrzynią biegów (6iMT) lub siedmiobiegową skrzynią dwusprzęgłową (7DCT).

Skoda. Prezentacja gamy SUV-ów: Kodiaq, Kamiq i Karoq

Hyundai i30 

Bazową jednostka jest całkowicie nowy silnik benzynowy 1.5 MPi o mocy 110 KM, który współpracuje z sześciobiegową przekładnią manualną (6MT).

Fot. Hyundai

Hyundai i30

Bazową jednostka jest całkowicie nowy silnik benzynowy 1.5 MPi o mocy 110 KM, który współpracuje z sześciobiegową przekładnią manualną (6MT).

Fot. Hyundai

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Dlaczego (gość)

  ... przypominają Fordy ?

 • tonny (gość)

  Koreańskie auta są ok, ale jednak szukałbym to na co jest moda, żeby później łatwo odsprzedać czyli suva lub crossovera jak tivoli

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Hyundai i30 zdjęcia

Hyundai i30 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Hyundai i30 Cena

Części dla marki Hyundai

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

537 zł