Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Giełda samochodowa przed słupskimi supermarketami

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Giełda samochodowa przed słupskimi supermarketami Parkingi przy słupskich supermarketach w ostatnim czasie zaczęły przypominać giełdy samochodowe. Kierownictwo sklepów grozi usuwaniem samochodów na koszt właścicieli.

Kierowcy, którzy chcą sprzedać swoje auta, nagminnie ustawiają je na parkingach pod super- i hipermarketami. Zjawisko stało się szczególnie widoczne przed Kauflandem w Słupsku. Codziennie można tam zobaczyć auta oklejone kartkami z napisem "sprzedam”. Klienci sklepu nie widzą w tym nic złego.

– Sprzedałem tam moją starą astrę w ciągu jednego dnia. O tym, że można w ten sposób pozbyć się starych czterech kółek, dowiedziałem się od kolegi, który również tak sprzedał samochód – mówi Marek ze Słupska (nazwisko do wiadomości redakcji). – To było świetne rozwiązanie. Żadnych opłat i utrudnień w kontakcie z właścicielem jak w komisie oraz możliwość obejrzenia samochodu na żywo, której nie dają giełdy internetowe – dodaje pan Marek.

Kierownictwo sklepu postanowiło walczyć z nowym zwyczajem. – Nasi ochroniarze poinformowali telefonicznie właścicieli zaparkowanych przez kilka dni samochodów, że jeżeli w najbliższym czasie nie zostaną one przestawione, to będziemy zmuszeni usunąć pojazdy na ich koszt – mówi Jarosław Kaduczak, rzecznik prasowy sieci Kaufland.

Póki co, żaden samochód nie został usunięty.

– Na razie nie musieliśmy sięgać po tak radykalne środki, ale wyciągnęliśmy z tej sytuacji wnioski. Niebawem zamontujemy tablice informujące, iż miejsca na naszym parkingu udostępniamy tylko na czas zakupów – mówi Jarosław Kaduczak, rzecznik prasowy sieci Kaufland.

Sklepy mogą liczyć na pomoc straży miejskiej.
– Karzemy jedynie za wykroczenia, których świadkami byli strażnicy, jednak jeżeli przy danym parkingu jest znak informujący, że samochód można na nim zostawić na czas nieprzekraczający np. dwóch godzin i znajdzie się świadek, chociażby ochroniarz, który potwierdzi, że dany pojazd znajduje się na nim dłużej, to mamy prawo skierować sprawę cywilną do sądu – mówi Waldemar Fuchs, komendant Straży Miejskiej w Słupsku.

Kierownictwa sklepu nie przekonują argumenty sprzedających, którzy uważają, że pod Kauflandem zawsze były wolne miejsca parkingowe, a oni sami są gotowi płacić symboliczną kwotę za udostępnienie miejsca na parkingu.

– Wielkość parkingów jest specjalnie obliczona w ten sposób, aby zawsze były na nim wolne miejsca. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której przyjedzie do nas klient i nie będzie miał gdzie zaparkować. Czasami na naszych parkingach ustawiają się namioty z sezonowym towarem, jednak prowadzeniem komisu zdecydowanie nie jesteśmy zainteresowani – odpowiada Jarosław Kaduczak.

Zdaniem słupszczan problem rozwiązałaby giełda samochodowa, bo ich zdaniem komisy samochodowe pobierają zbyt dużą marżę. Nie widać jednak szans na otwarcie giełdy. Tego typu działalnością nie jest zainteresowany ani żaden prywatny przedsiębiorca, ani urząd miasta.

– Do 2004 roku taką giełdę przy al. 3 Maja prowadził Automobilklub. Umarła śmiercią naturalną, więc nie ma sensu tworzyć nowej – mówi Mariusz Smoliński, rzecznik prezydenta Słupska.

Najbliższa giełda jest w Koszalinie i jej właściciele są zadowoleni z obrotów.
– Nie mamy problemu z utrzymaniem giełdy. Wręcz przeciwnie, wciąż się rozrastamy. Mamy jednak znacznie dłuższą tradycję niż giełda, która istniała w Słupsku i nie sądzę, aby w tak małej odległości były potrzebne dwie giełdy – mówi Elżbieta Paszkiewicz z koszalińskiej giełdy samochodowej.

Autor: Filip Pietruszewski
filip.pietruszewski@mediaregionalne.pl

Fot. Łukasz Capar

Giełda samochodowa przed słupskimi supermarketami
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Giełda samochodowa przed słupskimi supermarketami

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości