Wszystko
o samochodach

Motosport / Wyścigi

Giermaziak przed wyścigiem w Niemczech

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Verva Racing Team Już w najbliższy weekend ekipa Verva Racing Team weźmie udział w piątej rundzie tegorocznego cyklu Porsche Supercup. Zespół uda się na tor Hockenheim, gdzie Kuba Giermaziak ponownie będzie bronił pozycji lidera klasyfikacji generalnej.

 Ostatni wyścig w Wielkiej Brytanii zakończył się dla Giermaziaka pomyślnie. Polak utrzymał prowadzenie Fot: Verva Racing Teamw klasyfikacji końcowej, dzięki zdobyciu drugiego miejsca na Silverstone. Tymczasem po dwuletniej przerwie, prestiżowa seria Porsche Supercup udaje się do Hockenheim. Od 2007 roku zawody w Niemczech mają rotacyjny charakter i odbywają się naprzemiennie na dwóch pętlach: Hockenheim oraz Nurburgring. Hockenheimring należał niegdyś, obok Monzy, do najszybszych torów. Jednak spora ilość wypadków skłoniła zarządców do przebudowania go w 2002 roku. Pętlę skrócono więc o 2 km, wprowadzono szykany, ułożono nową nawierzchnię i zwiększono pojemność trybun do 120 000 miejsc.

Dodatkowo, podczas nadchodzącego wyścigu, nasz rodak będzie miał okazję zmierzyć się ze znanym aktorem, Patrickiem Dempsey’em, grającym jedną z głównych postaci w serialu "Chirurdzy" (Grey's Anatomy). Amerykanin jest zapalonym entuzjastą sportów motorowych, posiada nawet własny zespół wyścigowy.

„Hockenheim jest jednym z torów w kalendarzu, który znają wszyscy kierowcy w naszej serii. Dlatego też różnice w czasach będą niesamowicie małe, a walka zapowiada się bardzo emocjonująco. W kwalifikacjach nie mogę popełnić absolutnie żadnego błędu. Sama pętla jest dosyć krótka. Na pewno będę walczyć i liczę, że spiszemy się dobrze.  Chciałbym utrzymać dobrą passę i ukończyć wyścig na podium.”- powiedział Kuba Giermaziak.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości