Wszystko
o samochodach

Motosport / Wyścigi

Giermaziak wygrał na Hungaroringu!

Data publikacji: Autor: Tomasz Szmandra

Fot. VERVA Racing Team Kuba Giermaziak jako pierwszy kierowca z Europy Środkowo-Wschodniej, wygrał wyścig Porsche Supercup. Na węgierskim torze Hungaroring, Polak został także najmłodszym triumfatorem w historii tego serialu.
Niewiele ponad rok po rozpoczęciu startów w serii Porsche Supercup Fot. VERVA Racing Team towarzyszącej wyścigom Formuły 1, VERVA Racing Team i Kuba Giermaziak odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w tym prestiżowym cyklu. Startujący z piątego pola Polak stoczył pasjonującą walkę o wygraną i z ogromną, ponad 18. sekundową przewagą nad drugim Jeroenem Bleekemolenem osiągnął swój najlepszy wynik w tej kategorii wyścigów. Dzięki temu zwycięstwu Kuba awansował na 4. miejsce w klasyfikacji mistrzostw i ma zaledwie 7 punktów straty do trzeciego w rankingu Norberta Siedlera, a do lidera Seana Edwardsa nasz zawodnik traci 16 punktów. Tym samym, VERVA Racing Team również zanotował awans - na trzecie miejsce w klasyfikacji zespołów.

Drugi polski zawodnik Robert Lukas (zespół Hermes Attempto Racing), był 6. na mecie i uzyskał swój najlepszy wynik w Supercupie. Bielszczanin wyprzedził drugiego kierowcę zespołu VERVA, Stefana Rosinę.

Fot. VERVA Racing Team - Wciąż trudno mi uwierzyć, że właśnie wygraliśmy nasz pierwszy wyścig w Porsche Supercup. To zasługa całego naszego zespołu i ciężkiej pracy. Samochód był naprawdę wspaniale ustawiony i pomimo małych problemów w kwalifikacjach wiedzieliśmy, że jeśli spadnie deszcz, to możemy powalczyć o podium. Na początku było sporo walki i w zasadzie od drugiego okrążenia mieliśmy najszybsze auto na torze, ale na mokrej nawierzchni nie jest wcale łatwo wyprzedzać. Trochę pomogły nam błędy innych kierowców, natomiast Edwardsa wyprzedziłem w czystej walce, ponieważ byłem szybszy. Później, kiedy znalazłem się na czele, mogłem już spokojnie jechać swoim tempem i zwiększać przewagę. Starałem się jechać bezbłędnie i równym rytmem. Widziałem, że rywale popełniali błędy, a ja trzymałem auto na torze i udało się dowieźć do końca to pierwsze miejsce. To był nasz dzień!
Teraz czeka nas przerwa wakacyjna, ale dla mnie nie będzie ona taka długa, ponieważ za tydzień ścigam się w Formule 3 na torze Nurburgring, a poza tym mamy zaplanowane testy w Porsche. Mam nadzieję, że za cztery tygodnie na torze Spa udowodnimy, że nasze pierwsze i drugie miejsce w ostatnich dwóch wyścigach nie były przypadkiem – powiedział Kuba Giermaziak.

Wyniki:
1. Kuba Giermaziak (VERVA Racing) 30.12,507
2. Jeroen Bleekemolen (Team Abu Dhabi by tolimit) +18,783
3. Sean Edwards (Team Abu Dhabi by tolimit) +19,449
4. Norbert Siedler (Veltins Lechner Racing) +21,931
5. Kevin Estre (Hermes Attempto Racing) +23,112
6. Robert Lukas (Hermes Attempto Racing) +24,531
7. Stefan Rosina (VERVA Racing) +25,401
8. Alessandro Zampedri (Team Bleekemolen) +40,699
9. Nick Tandy (Konrad Motorsport) +50,141
10. Khalid al-Qubaisi (Team Abu Dhabi by tolimit) +55,462

Klasyfikacja Porsche Supercup:
1. Edwards 106, 2. Rast 105, 3. Siedler 97, 4. Giermaziak 90, 5. J. Bleekemolen 86, 6. Tandy 80, 7. Estre 64, 8. Engelhart 61, 9. Rosina 55, 10. Huisman 45, 11. S. Bleekemolen 32, 12. Lukas 30.


Fot. VERVA Racing Team Fot. VERVA Racing Team Fot. VERVA Racing Team Fot. VERVA Racing Team Fot. VERVA Racing Team Fot. VERVA Racing Team Fot. VERVA Racing Team Fot. VERVA Racing Team Fot. VERVA Racing Team

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Robbi

    no to mamy nowego Kubice. mam nadzjeje ze na Porsche sie nie skonczy, bo chlopak mlody i widac ma talent.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości