Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Giną piesi i motocykliści

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Adam Warżawa

Od stycznia do czerwca tego roku w Warszawie w wyniku wypadków drogowych zginęło więcej osób, niż w analogicznym okresie 2003 r. Dane te wynikają z raportu Zarządu Dróg Miejskich (ZDM) na temat bezpieczeństwa na drogach.

 Fot. Adam War¿awa

Według ZDM w pierwszych sześciu miesiącach tego roku w wypadach na terenie Stolicy śmierć poniosło 65 osób. To o 15 więcej, niż w tym samym okresie roku ubiegłego. O 34 proc. wzrosła liczba zabitych pieszych (z 29 do 39 osób), a zabitych motocyklistów aż o 50 proc. (z 6 do 8).

 

Do groźnych wypadków z udziałem pieszych dochodziło najczęściej na wyznaczonych przejściach i przy skrzyżowaniach na skutek niewłaściwego zachowania kierowców. Motocykliści ginęli najczęściej w wyniku wypadków spowodowanych niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu.

 

Zmniejszyła się natomiast ogólna ilość wypadków samochodowych. O ile od stycznia do czerwca 2003 r. było ich 814, o tyle w pierwszych sześciu miesiącach tego roku 780. Do wypadków dochodziło najczęściej na skrzyżowaniu ulic Starzyńskiego i Jagiellońskiej – 9, na rondzie Zgrupowania AK Radosław – 9 oraz w tunelu W-Z (wjazd od strony Pragi) – 9.

 

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości