Wszystko
o samochodach

Porady / Bezpieczeństwo

GITD na rzecz bezpieczeństwa. Zaprasza na bezpłatny trening na torze

Data publikacji: Autor: ip

Fot. GITD Główny Inspektorat Transportu Drogowego wraz Akademią Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara zorganizują czwartą edycję akcji „Jeździmy Bezpiecznie! – Dzień Otwarty Rallyland – zimowa edycja". Bezpłatny trening odbędzie się 17 stycznia przyszłego roku na terenie ośrodka szkolenia kierowców „Rallyland" koło Debrzna.

Fot. GITDInicjatywa  jest skierowana do wszystkich pasjonatów motoryzacji. Przy okazji GITD chce zwrócić uwagę kierowców na istnienie na terenie kraju miejsc, w których można sprawdzić możliwości samochodu i popracować nad własnymi umiejętnościami bez stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

W trakcie wydarzenia na terenie dawnego lotniska wojskowego, które dzisiaj jednocześnie jest ośrodkiem sportów motorowych oraz ośrodkiem doskonalenia techniki jazdy będzie można:
- skorzystać z profesjonalnie przygotowanych tras, na których każdy z uczestników spotkania wykorzystując własny samochód będzie mógł skonfrontować z konkurentami poziom swoich umiejętności jak też możliwości sprzętu,
- zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem Inspekcji Transportu Drogowego wykorzystywanym do pomiaru prędkości i elektronicznego poboru opłat;
- sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu na Mobilnej Stacji Kontroli;
- wziąć udział w warsztatach i szkoleniach poświęconych teorii techniki jazdy skierowanych zarówno do kierowców samochodów osobowych jak również ciężarowych,
- skorzystać z symulatora dachowania oraz symulatora ekojazdy i sprawdzić swój czas reakcji na trenażerze,
- powtórzyć zasady pierwszej pomocy z wykorzystaniem AED oraz zobaczyć pokaz ewakuacji z pojazdu.

Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do 17.00. Wstęp jest bezpłatny. Nad bezpieczeństwem uczestników treningu będzie czuwał zespół profesjonalnych sędziów sportowych.

Akcja „Jeździmy Bezpiecznie! – Dzień Otwarty Rallyland – zimowa edycja" jest elementem promocji bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz edukacji w zakresie bezpiecznych zachowań na drodze i stanowi część działań GITD na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jednym z celów jest uświadomienie społeczeństwu, iż drogi publiczne nie są areną popisów kierowców ze sportowymi aspiracjami.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Piotrek (gość)

    Moim zdaniem bezpieczeństwo jest najważniejsze i darmowy trening jest czymś ważnym, bo nie każdy ma kierowców jak Trans i tutaj czytam http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,1005729 że szkolenia są czymś obowiązkowym.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości