Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

GITD. Przez rok jeździł na cudzej karcie!

Data publikacji: Autor: Paweł Piątek

Przez około rok, kierowca skontrolowany przez patrol wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego, używał karty swojego kolegi. Analiza zapisów czasu pracy wykazała szereg poważnych naruszeń.

Fot. GITD Przez około rok, kierowca skontrolowany przez patrol wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego, używał karty swojego kolegi. Analiza zapisów czasu pracy wykazała szereg poważnych naruszeń.

Na krajowej „piątce” inspektorzy ITD z Leszna zatrzymali do rutynowej kontroli zestaw, którego kierowca jechał na załadunek artykułów spożywczych z Wrocławia do Nowego Tomyśla. Kontrola wykazała, że kierowca posługiwał się drugą kartą. Analiza czasu pracy wykazała, że szofer posługiwał się kartą kolegi podczas załadunków towaru i w długich trasach poza granicami Polski. Inspektorzy stwierdzili poważne naruszenia norm czasu pracy w okresie objętym kontrolą.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Za ujawnione nieprawidłowości ukarano kierowcę mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych. Z kolei wobec przewoźnika toczy się postępowanie w sprawie nałożenia kary ograniczonej ustawowo do kwoty 12 tys. zł.

Zobacz także: Tak prezentuje się pickup Forda w nowej wersji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości