Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Głodują przez tiry

Data publikacji: Autor: AK - Gazeta Poznańska

Pięć osób rozpoczęło wczoraj rano protest głodowy i okupację Urzędu Miasta w Golinie. Większość z nich to starsi, schorowani ludzie.

 

Protestujący domagają się jednego – wpuszczenia tirów na autostradę bez opłat. Mieszkańcy Goliny i Radoliny od października ubiegłego roku blokowali alternatywną dla A2 drogę krajową nr 92, na której skupił się ciężki transport, omijający płatny odcinek autostrady.

Minister Infrastruktury, Ryszard Kurylczyk, obiecał ludziom, że sytuacja zmieni się na początku kwietnia. Wtedy jednak okazało się, że oprócz uzgodnień z koncesjonariuszem, konieczne są zmiany legislacyjne w trzech ustawach.

 

– Jeśli tylko UOKiK zgodzi się z naszą argumentacją, Rada Ministrów przekaże projekty ustaw do Sejmu i zostaną one uchwalone w ciągu kilku dni – tłumaczył wczoraj mieszkańcom Goliny Włodzimierz Bilski, zastępca dyrektora GDDKiA w Warszawie. Ludzie żądali jednak podania konkretnego terminu, ale żadnych deklaracji nie usłyszeli. Dlatego zdecydowali się kontynuować głodówkę.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Komentarze

  • jj (gość)

    Po co ta głodówka!lepiej dać się przejechać przez tira.Może wtedy barany odpowiedzialne za ten stan rzeczy ruszą swoimi łbami i coś wreszcie się zmieni.Kasę brali biorą i brać będą - odpowiedzialności za nic - syzyfowa gadka - to na nic.

  • 123 (gość)

    jak beda tyle czekac az cos zrobia ci w tych swoich urzedach to juz umra z glodu ci ludzie..

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości