Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Golf 4Motion

Data publikacji: Autor: (mp)

 Samochody z napędem na obie osie cieszą się coraz wiekszą popularnością. Chcąc sprostać wymaganiom klientów Volkswagen przygotował Golfa 4Motion.

Na rynek niemiecki wchodzi Volkswagen Golf z napędem na wszystkie koła 4Motion. To już druga generacja systemu oferowana w samochodach niemieckiego producenta.

 

Układ 4Motion wykorzystuje międzyosiowy mechanizm różnicowy w postaci płytkowego sprzęgła Haldex sterowanego elektronicznie. W odróżnieniu od powszechnie stosowanych sprzęgieł wielopłytkowych, np. wiskotycznych, łączenie płytek następuje w Haldexie nie samoczynnie, lecz pod wpływem ciśnienia oleju. Dzięki temu szybkość reakcji sprzęgła typu Haldex jest większa.

 

Sprzęgło Haldex może przenosić moment obrotowy na poszczególne osie pojazdu w dowolnej proporcji. W przypadku spokojnej jazdy moment obrotowy rozdzielany jest w stosunku 50:50 na przednią i tylną oś, ale w razie potrzeby istnieje możliwość przeniesienia go nawet w całości na jedną z nich.

 

Golf 4Motion na razie dostępny jest z dwoma silnikami wysokoprężnymi o mocy 105 lub 140 KM współpracującymi z 6-biegową przekładnią manualną. W przyszłości producent planuje wprowadzenie wersji z dwulitrową jednostką benzynową z wtryskiem bezpośrednim.

Cena podstawowej wersji Golfa 4Motion w Niemczech wynosi 20 475 euro.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości