Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Google Maps. Polskiego lektora zastąpiła maszyna

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Pixabay.com Lektor Jarosław Juszkiewicz przestał był oficjalnym głosem polskiej wersji aplikacji Google Maps. To koniec pewnej epoki.

Aplikacja Mapy Google jest dostępna w Polsce od 2008 r. Głosu  przy nawigowaniu do wybranego celu użyczał Jarosław Juszkiewicz, lektor i dziennikarz Radia Katowice.

Głos Juszkiewicza na platformie Google Maps został zastąpiony przez system generowania mowy z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, który jest stosowany obecnie także na platformie Google Asystent.
 
 
- Wiedziałem, że ten moment prędzej czy później nastąpi. Jestem także pozytywnie zaskoczony reakcją wszystkich moich znajomych na Facebooku, kiedy tę informację przekazałem. Zresztą sam dowiedziałem się o tym, że mnie zmieniono - właśnie z Facebooka. Można to porównać do sytuacji robotników z XIX wieku, kiedy w fabrykach zastąpiły ich maszyny parowe. Jednak nie zamierzam niszczyć infrastruktury systemu. Po prostu, taka jest kolej rzeczy. Ta moja kariera głosu Google trwała długo, bo chyba ze 13 lat. To długo, jak na głos istniejący w sieci. A zatem jest to koniec pewnego etapu i początek następnego, w którym będę mówił, że „byłem” głosem Google. Muszę dodać, że to powiedzenie „Kieruj się na południe" wryło się głębiej i - jak sądzę - ludzie przez długi czas będą je kojarzyć. Cieszę się także, że zostałem zastąpiony przez maszynę, a nie przez człowieka. To mnie dowartościowuje, jako lektora - komentuje Jarosław Juszkiewicz w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".

Zobacz także: Testujmy Skodę Kamiq - najmniejszego SUV-a Skody

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości