Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Google. Najczęściej wyszukiwane marki samochodowe na świecie w 2021 roku

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Pixabay.com W 2021 roku Toyota była najczęściej wyszukiwaną marką samochodową w wyszukiwarce Google. Użytkownicy Google, gdy chcieli znaleźć informacje o markach samochodowych, wpisywali Toyotę aż w 31 procentach przypadków. Dane opracował portal comparethemarket.com.au.

W 2021 roku prawie jedna trzecia (31%) wszystkich wyszukiwań marek samochodowych w przeglądarce Google na całym świecie dotyczyła Toyoty. Patrząc na wyniki w poszczególnych krajach, Toyota była najczęściej wyszukiwana w 47 z nich.

To oznacza bardzo dużą przewagę nad konkurentami – druga najpopularniejsza marka w przeglądarce Google zajęła pierwsze miejsce w 29 państwach. To BMW. Na trzecim miejscu uplasował się Mercedes z wynikiem 23. Portal comparethemarket.com.au przeanalizował dane z Google Trends w 154 krajach.

Zobacz także: Rząd zapowiada obniżki cen paliw. Zapadła decyzja

Ogromne zainteresowanie internautów Toyotą to przede wszystkim efekt tego, że jest to marka sprzedająca najwięcej nowych samochodów na świecie, o bardzo silnej pozycji również na rynku wtórnym. Toyota jest producentem najczęściej kupowanych globalnych modeli, jak Corolla, RAV4 czy Camry, a jednocześnie jej gama na poszczególnych rynkach jest indywidualnie dopasowana do ich specyfiki.

Zainteresowanie użytkowników Google’a wywołują także legendarne samochody terenowe jak Land Cruiser czy Hilux oraz auta sportowe – GR Yaris, GR Supra i nowe coupe GR86. Ponadto Toyota jest silnie obecna w motorsporcie na poziomie międzynarodowym, regionalnym i krajowym. Samochody Toyoty wystawiane przez Toyota Gazoo Racing i Toyota Racing Development walczą o zwycięstwo m.in. w WRC, WEC, NASCAR, Rajdzie Dakar czy mistrzostwach świata w rajdach terenowych.

Zobacz także: Toyota Corolla Cross. Prezentacja modelu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • lont (gość)

    ciekawe

  • rexol (gość)

    Największa sprzedaż to i najczęściej wyszukiwali toyotę

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości