Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Google szuka kierowców. Jakie oferuje wynagrodzenie?

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Google Google zamierza wprowadzić na rynek autonomiczny samochód, a obecnie firma szuka testerów pojazdów. Jakie warunki trzeba spełnić?

Fot. Google W ramach współpracy Fiat Chrysler Automobiles dostarczy pojazdy hybrydowe, a Google technologię autonomicznej jazdy. Dokładnie chodzi o 100 hybrydowych vanów Chryslerów Pacifica, które zostaną wyposażone w komputery i czujniki. Zanim auta legalnie będą poruszać się po drogach publicznych, wymagana jest seria testów, a do tego potrzebni są testerzy.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. Test oszczędnej wersji 1.6 MultiJet
- Ergonomia wnętrza. Od niego zależy bezpieczeństwo!

- Spektakularny sukces nowego modelu. Kolejki w salonach!

Od kandydatów do testowania aut wymagane jest wyższe wykształcenie techniczne lub artystyczne. Praca odbywa się na torze Google w Kalifornii, a kontrakt podpisuje się na rok lub dwa. Zadaniem testera będzie siedzenie w aucie autonomicznym i raportowanie do inżynierów jak przebiega jazda. I tak przez 6 do 8 godzin dziennie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że stawka wynosi 20 dolarów za godzinę (około 80 zł/h).

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • mfind (gość)

    Ciekawe jak będzie wyglądać przyszłość ubezpieczeń dla takich aut ? ;) Niektórzy twierdzą, że będą one sprzedawane jak gwarancje wraz z samochodem, inni zaś podtrzymują, że ubezpieczenie tak czy inaczej będzie trzeba nabyć drogą tradycyjną :D Pozdrawiam, Maciek, porównywarka OC i AC mfind

  • Holak (gość)

    Autonomiczne auta to przyszłość motoryzacji i takie marki jak właśnie google czy Volvo i tesla zdają sobie z tego sprawę. Jeżeli wszystko się sprawdzi to takie auta już od 2020 roku będą bez wypadkowe.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości