Wszystko
o samochodach

Motosport / Wyścigi

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski ruszają już w sobotę

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski ruszają już w sobotę W najbliższy weekend – 19 i 20 maja – pierwsze dwie rundy mistrzostw kraju w wyścigach górskich. Zawodnicy po raz dziewiąty będą ścigać się w Korczynie koło Krosna, w wyścigu „Prządki”.

Główną bazą zawodów będzie jak co roku korczyński rynek, na którym nie zabraknie zarówno koni mechanicznych, dobrej zabawy, a także wielu atrakcji przygotowanych przez organizatora zawodów Automobilklub Małopolski oraz portal www.wyscigigorskie.pl, świętujący podczas pierwszych rund swoje piąte urodziny.

Zobacz też: Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski coraz bliżej. Zobacz film

- W imieniu organizatorów gorąco zapraszam wszystkich entuzjastów wyścigów górskich na pierwsze rundy GSMP w 2012 roku.  Liczę, że rywalizacja najszybszych w Polsce kierowców, jak co roku dostarczy wszystkim wielu emocji. Już w dniu dzisiejszym lista zgłoszeń to ok 20 pozycji. Jest kilka nowych nazwisk oraz kilka znanych dotychczas z rajdów – mówi dyrektor zawodów Marcin Fiejdasz.

Na trasie o długości 4540 m z Korczyny do Rezerwatu Prządki wystąpi wielu nowych zawodników, ale i starzy wyjadacze jak Mariusz Stec, który buduje nową broń na sezon 2012, wicemistrz Polski GSMP z 2011 roku Olek Michałowski czy Andrzej Szepieniec i Tomasz Mikołajczyk, którzy podczas ostatnich rund minionego sezonu walczyli w Siennej o pierwsze miejsce. Oprócz potworów, do Korczyny przyjadą samochody historyczne. Tu możemy spodziewać się Audi Quattro ekipy Bełtowskich oraz wielu innych aut, które przypomną historię zarówno światowej jak i polskiej motoryzacji.

Oprócz sportowej rywalizacji, kibice jacy pojawią się w Krośnie oraz Korczynie, już od piątku 18 maja, będą mogli uczestniczyć w wielkim Pikniku Motoryzacyjnym organizowanym wspólnie przez Automobilklub Małopolski w Krośnie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie, Podkarpacką Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie oraz Żandarmerię Wojskową.

Piątek będzie dniem dla najmłodszych. Podczas odbioru administracyjnego zawodników oraz badania kontrolnego wyścigówek, jakie będzie miało miejsce przy hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Krośnie zlokalizowane zostanie miasteczko ruchu drogowego, gdzie dzieci będą uczyć się bezpiecznego poruszania po drogach.

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę kibice oraz pasjonaci motoryzacji zobaczą bardzo nietypowy samochód, jaki pojedzie pierwszy raz w historii GSMP pod górę. Za kierownicą utytułowany zawodnik Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz sportów ekstremalnych.

- Na zaproszenie naszej redakcji, z okazji 5 urodzin portalu www.wyscigigorskie.pl na trasie w Korczynie pojawi się samochód NASCAR, a za kierownicą sam Andi Mancin, który zapewniam wszystkich zrobi wszystko, aby jazda tego samochodu pod górę przyprawiła was o gęsią skórkę. Liczymy na gorące oklaski dla naszego gościa i przyjęcie go do naszego grona „górali” jak swojego – mówi redaktor naczelny www.wyscigigorskie.pl Łukasz Strzelecki.

Wielką gratkę dla miłośników zabytkowych samochodów przygotował organizator zawodów i Automobilklub Rzeszowski. W niedzielne popołudnie miedzy godziną 12.00 a 13.30 na trasie 9 Wyścigu Górskiego „Prządki” 2012 pojawią się zawodnicy startujący w Podkarpackim Rajdzie Samochodów Zabytkowych 2012 w ramach II rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, którzy pokonają odcinek 4540 m jako jedną z prób – jazdę na regularność. Na trasie pojawią się takie auta jak  MG Midget, MGB, Fiat 508, SAAB-y 96 znane z tras GSMP, Mercedesy SL, Porsche 911, Ford Eifel, BMW 1802, Volkswagen Carman i inne przepiękne samochody.

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski ruszają już w sobotę
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski ruszają już w sobotę

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości