Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36474 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Grand Kangoo i Dokker TPMR

Data publikacji: Autor: (ip)

Renault Grand Kangoo TPMR Fot: Renault Już 25 lat Renault Tech (oddział Renault Sport Technologies) projektuje, wytwarza i wprowadza na rynek samochody przeznaczone do transportu osób o ograniczonej sprawności ruchowej (fr. TPMR). Renault Tech skorzysta ze swej obecności na targach Autonomic Méditerranée, które odbędą się w dniach 6 i 7 grudnia w Marsylii, aby zaprezentować szerokiej publiczności dwa nowe samochody, które uzupełnią już istniejącą gamę: Grand Kangoo i Dokker TPMR.

Grand Kangoo Ergo rampRenault Grand Kangoo TPMR Fot: Renault
Nowa wersja została stworzona na podstawie Grand Kangoo, przedłużonego kombivanu marki Renault wprowadzonego na rynek we wrześniu. Przeznaczony głównie do użytku profesjonalnego, np. w charakterze taksówek, samochodów kursujących wahadłowo na lotnisko czy środków transportu zbiorowego, samochód ten umożliwia przewożenie do sześciu osób: pięciu pasażerów na siedzeniach i kanapach oraz jednego pasażera na wózku inwalidzkim.

Grand Kangoo TPMR, zwany Ergo ramp®, zostanie wprowadzony na rynek we Francji w chwili otwarcia targów Autonomic, a następnie sprzedawany będzie w innych krajach europejskich. Samochód oferowany jest w jednej wersji, lecz możliwy jest wybór między licznymi opcjami w celu jak najlepszego dostosowania samochodu do potrzeb użytkownika. Ta nowa zmiana jest szczególnie innowacyjna. Złożono wniosek patentowy na projekt rampy podjazdowej stosowanej w samochodzie. Jej obsługa jest bardzo łatwa, a jej rozłożenie nie wymaga wiele wysiłku. Złożona rampa pozwala także na zachowanie płaskiej podłogi, jak również całkowitej modułowości, którą szczyci się Grand Kangoo.

Dokker TPMR
Dokker TPMR został stworzony w duchu wartości wyznawanych przez markę Dacia, czyli prostoty i wytrzymałości. Samochód dostosowany jest do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej, które poruszają się na wózku inwalidzkim. Istnieją trzy wersje zaadaptowanego samochodu, pozwalające na przewożenie do pięciu osób pełnosprawnych oraz jednej osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku inwalidzkim. Oferowane są dwa lub trzy zakresy wyposażenia, zależnie od wersji oraz liczne opcje umożliwiające konfigurację samochodu zgodnie z wymaganiami użytkowników.

Dokker TPMR zostanie wprowadzony na rynek we Francji, w Europie oraz w Turcji i Maroku pod koniec marca 2013 r. Cennik zostanie udostępniony również w tym okresie.

Renault Grand Kangoo TPMR Fot: Renault

Renault Grand Kangoo TPMR Fot: Renault

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Dacia Dokker dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Renault Kangoo dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Dacia Dokker Cena