Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Grand Prix Bahrajnu odwołane

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Grand Prix Bahrajnu odwołane Stało się to, co było oczywiste od kilku dni, szefowie Formuły 1 odwołali wyścig w stolicy Bahrajnu Manamie. Powód to zamieszki i krew lejąca się na ulicach w wielu arabskich krajach, w tym i kilkanaście kilometrów od toru F1, na którym za kilka dni miały odbyć się testy, a siedem dni po nich wyścig.

Decyzja miała zapaść w poniedziałek lub wtorek, bo czekał na nią cały świat Formuły. Po poniedziałkowych wydarzeniach w Libii, gdzie doszło do rewolucji, nie było innego wyjścia. Zamieszki rozlewają się na inne kraje. W Manamie też zginęli protestujący ludzie. A że jak podawały światowe media, mieszkańcy nie zrezygnowali z protestów, choć miejscowy król chciał ich przekupić (2,5 tys. dolarów na obywatela), jasne było, że początek F1 jest zagrożony.

Wyścig o GP Bahrajnu i testy w tym mieście się nie odbędą, a pierwszym tegorocznym startem będzie o wyścig w Australii. Władzom F1 przyszło to łatwo, bo i tak na rok 2011 zaplanowano rekordowe, 20 wyścigów, brak jednego z nich nie powinien być wielkim problemem.

Autor GH
Źródło: Aljazzera
Fot. Renault

Grand Prix Bahrajnu odwołane
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Grand Prix Bahrajnu odwołane

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości