Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Grudziądz. Nowa droga. Ale i tak ją rozebrali

Data publikacji: Autor: gazeta.pomorska

Grudziądz. Nowa droga. Ale i tak ją rozebrali Trakt, który prowadził do klubu wioślarskiego, był zbudowany z kostki. - Ani jedna się nie zmarnuje - zapewniają urzędnicy  

Ruszył remont nabrzeża Wisły. Od... demontażu oddanej całkiem niedawno do użytku trasy. Tak na dobry początek.  

Sprawa rozebranego traktu  wyszła na jaw podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej. Poruszył ją radny Łukasz Mizera, radny niezrzeszony.

- Poinformował mnie o tym jeden z mieszkańców, który twierdził, że rozbiórka jest skandalem - powiedział "Pomorskiej” Mizera.

Demontaż kostki potwierdzili włodarze miasta.

- W ramach rewitalizacji nabrzeża będzie budowana tam kanalizacja. Konieczne są głębokie wykopy - mówił wiceprezydent Marek Sikora. Zapewnił jednak, że po ułożeniu rur, na drodze do klubu Wisła zostanie wylany asfalt.

Prezydent Robert Malinowski uzupełnił, że trakt z kostki został wykonany przez prywatnego inwestora, czyli miasto nie poniosło żadnych kosztów. Miał tutaj na myśli właściciela galerii Alfa.

Ten argument nie przekonał jednak radnego Mizery.

- Przecież inwestor bez zgody miasta nie wszedł na budowę i nie zrobił drogi - podkreślał Mizera.  

Nic się nie zmarnuje?

Włodarz miasta zapewnił, że ani jedna kostka z rozebranego traktu się nie zmarnuje.
Jarosław Murgała, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich uzupełnił w rozmowie z reporterem: - Będziemy ją wykorzystywali w innych miejscach.

Murgała w rozbiórce nowej i dobrej drogi nie widzi nic złego. - Zyskaliśmy 900 m kw. darmowego polbruku - twierdzi.

I dodaje, że takie sytuacje się zdarzają. W tym przypadku było tak, że najpierw trakt został wykonany, a potem miasto otrzymało dokumentację projektową na remont nabrzeża, która  wymusiła rozbiórkę.

Podobną sprawę "Pomorska” opisywała w styczniu ubiegłego roku. Wówczas robotnicy zdemontowali będący w dobrym stanie chodnik przy ulicy Bora-Komorowskiego.

Powód? Zakładał to projekt modernizacji przebiegającej obok ulicy Hallera. Zastępca dyrektora ZDM uprzedza, że również w przyszłości musimy być gotowi na rozbiórki fragmentów niedawno zrobionych dróg czy traktów.

- Kiedy w ramach budowy tzw. czwartego etapu "średnicówki” powstanie wiadukt nad Szosą Toruńską, konieczny będzie demontaż kawałka trzeciego etapu - twierdzi

Przemysław Decker

Grudziądz. Nowa droga. Ale i tak ją rozebrali
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Grudziądz. Nowa droga. Ale i tak ją rozebrali

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości