Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Grudziądz: opóźnień na średnicówce nie da się nadrobić

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Grudziądz: opóźnień na średnicówce nie da się nadrobić Wykonawcy poprosili o dodatkowy miesiąc na dokończenie prac. Problemami z płynnością finansową, dużą ilością opadów w lipcu oraz niespodziankami w gruncie - opóźnienia w budowie tłumaczy konsorcjum firm budujących drugi etap "średnicówki".

Przygotowany przez wykonawców "plan naprawczy" sytuacji na spóźnionej budowie "średnicówki" został już przeanalizowany przez urzędników. Omawiano go podczas dzisiejszej (piątek 02.09) Rady Budowy. Co jest w tym dokumencie? 

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Miejskiego: "Drogowcy opóźnienia tłumaczą problemami z płynnością finansową, dużą ilością opadów w lipcu, odmiennymi warunkami gruntowymi od założonych w projekcie pod podporą wiaduktu na ul. Hallera oraz wzdłuż ulic Lotniczej i Parkowej".
Wykonawcy zapewniają jednocześnie, że mają materiał aby bez przerw kontynuować budowę. Opóźnień - przekraczają one miesiąc - nadrobić jednak już się nie da. Budowlańcy będą wnioskowali do Ratusza o przedłużenie terminu zakończenia inwestycji do grudnia bieżącego roku.

- Naszym zdaniem istnieją obiektywne przesłanki do wydłużenia terminu. (....) Przedstawiony plan naprawczy pozwala rokować, że roboty jezdniowe i konstrukcyjne zostaną wykonane w tym roku -  w komunikacje prasowym Ratusza wyjaśnia Bogdan Kozer, dyrektor firmy DHV, która pełni nadzór nad inwestycją. 

Decyzja Ratusza, czy urząd zgodzi się na oddanie inwestycji z poślizgiem zapadnie za 2 tygodnie. Urzędnicy zapowiadają, że w tym czasie będą bacznie przyglądali się postępowi prac. Jako priorytetowe zadanie wykonawcom "średnicówki" postawiono dokończenie wiaduktu nad ul. Hallera oraz prac w okolicach cmentarza przed 1 listopada. Przygotowania "planu naprawczego" od wykonawców II etapu Trasy Średnicowej,  przed tygodniem domagał się wiceprezydent  Marek Sikora. Zagroził wtedy drogowcom naliczaniem kar za spóźnienie inwestycji, która zgodnie z umową miała zostać zakończona do 23 listopada.

Drugi etap Trasy Średnicowej wykonuje konsorcjum firm Pajo Sp. z o.o., DIIPP Autostrady Sp. z o.o., IC Construccion, Ingenieria y Gestion de Obras S.A., IC Construction Polska Sp. o.o. (dd) / gazeta pomorska

Grudziądz: opóźnień na średnicówce nie da się nadrobić
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Grudziądz: opóźnień na średnicówce nie da się nadrobić

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości