Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Grudziądz. Podpisano umowę na budowę dojazdu do autostrady A1

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Grudziądz. Podpisano umowę na budowę dojazdu do autostrady A1 Węzeł Grudziądz na autostradzie A1 jest gotowy. Ale droga kończy się w polu. Dopiero dziś miasto podpisało umowę z konsorcjum firm, które mają w ciągu roku wybudować kompletny dojazd do nowego odcinka autostrady.

Do A1 z Grudziądza prowadzić będzie trzeci etap Trasy Średnicowej. Na tę inwestycję składają się m.in. droga dojazdowa o długości 2,7 km, skrzyżowanie z drogą krajową nr 55 oraz węzeł drogowy Konstytucji 3 Maja, który będzie zapewniał zjazd i wjazd na drogę dojazdową do autostrady.

Zobacz też: Autostradą A1 z Grudziądza do Torunia pojedziemy już jesienią

Prace te wykonać ma konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. ze Starogardu Gdańskiego oraz spółka Want z Tczewa. Łącznie roboty będą kosztowały 44,7 mln zł.

Budowa jezdni głównej ma trwać około 8 miesięcy (zgodnie z umową miesiące zimowe nie będą liczone). W ciągu kolejnych trzech miesięcy powstać ma węzeł Konstytucji 3 Maja na Rządzu.

Podczas dzisiejszej (wtorek) uroczystości podpisania umowy, Grzegorz Rozmus, prezes Przedsiębiorstwa Budowy Dróg, mówił, że firma planuje w tym roku rozpocząć prace przygotowawcze, a jeśli pozwoli na to pogoda także prace saperskie i archeologiczne.

fot. Daniel Dreyer

Grudziądz. Podpisano umowę na budowę dojazdu do autostrady A1
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Grudziądz. Podpisano umowę na budowę dojazdu do autostrady A1

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości