Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Grudziądz - remont średnicówki opóźniony. Będą kary?

Data publikacji: Autor: gazeta.pomorska

Grudziądz - remont średnicówki opóźniony. Będą kary? Strategiczna inwestycja spóźnia się już ponad miesiąc. Firmy prowadzące budowę mają do wtorku przedstawić "plan naprawczy" albo samorząd zacznie naliczać im kary.

To, że budowa drugiego etapu Trasy Średnicowej jest spóźniona, nie jest dla nikogo tajemnicą. Dotychczas jednak władze miasta zdawały się przymykać na to oko. Jednak podczas dzisiejszej (piątek, 26.08.2011) Rady Budowy wiceprezydent Marek Sikora pogroził budowlańcom palcem.
 
Przeczytaj także: Grudziądz. Nad "średnicówką" wiszą kary. Wysokie!

- Z niepokojem śledzimy przebieg i zaawansowanie prac na budowie Trasy Średnicowej, od ul. Droga Łąkowa do ul. Południowej. Wezwaliśmy wykonawcę do przygotowania dokumentu, w którym zostaną zawarte rzetelne dane dotyczące dalszych robót. Poinformowałem również o zapisach umowy, które zobowiązują nas do naliczania kar za każdy dzień opóźnienia - wiceprezydent Marek Sikora mówi w komunikacie Urzędu Miejskiego.

Kary takie mogą wynosić milion złotych za miesiąc spóźnienia.

Zdaniem urzędników najważniejsze w tej chwili jest dokończenie budowy wiaduktu nad ulicą Hallera. Budowlańców zobowiązano też do pilnego  wybudowania chodnika na ul. Parkowej, który jest potrzebny, aby dzieci mogły bezpiecznie chodzić do szkoły.

Autor: (DD) / Gazeta Pomorska

Grudziądz - remont średnicówki opóźniony. Będą kary?
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Grudziądz - remont średnicówki opóźniony. Będą kary?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości