Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Grudziądz: zastój na średnicówce

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Grudziądz: zastój na średnicówce Plan naprawczy na grudziądzkiej drodze średnicowej nie działa. Drogowcy nie spieszą się z pracami - zarówno przy budowie "średnicówki” jak i modernizacji ulicy Waryńskiego. 

Urzędnicy uderzyli pięścią w stół. Efekt miał być taki, że wykonawca drugiego etapu Trasy Średnicowej weźmie się do roboty. Drogowcy zobowiązali się do tego w przekazanym pod koniec sierpnia Ratuszowi tzw. planie naprawczym. 

Niestety, jak do tej pory plan nie jest realizowany

- Sprzętu i ludzi wciąż jest stanowczo za mało - twierdzi Jarosław Murgała, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich.Ale zapewnia, że nie zamierza tego tolerować. - Dlatego wykonawca otrzyma kolejne ponaglenie - dodaje dyrektorCzy urzędnicy ma poważnie biorą pod uwagę zerwanie umowy z drogowcami? Kilka dni temu publicznie o tym powiedział wiceprezydent Marek Sikora. Jarosław Murgała wczoraj nie chciał tego komentować. Jak twierdzi, w grę wchodzi scenariusz odwrotny. 

- Bierzemy pod uwagę to, że to wykonawca zerwie umowę z nami - dodaje zastępca szefa ZDM-u.Dzięki temu drogowcy uniknęliby płacenia kar, które od listopada zacznie naliczać miasto. Przypomnijmy, że każdy dzień opóźnienia będzie kosztował wykonawcę około 100 tysięcy złotych. Kary nie grożą firmie Eurovia, która modernizuje ulice: Mikołaja z Ryńska i Waryńskiego. Chociaż zdaniem mieszkańców, są dni, kiedy na budowie nie ma ani jednego robotnika. Eurovia także dostała ponaglenie ZDM-u. Czas na skończenie inwestycji drogowcy mają do listopada.

Grudziądz: zastój na średnicówce
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Grudziądz: zastój na średnicówce

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości