Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Grudziądzanie chętnie kupują nowe auta

Data publikacji: Autor: Katarzyna Fus

Grudziądzanie chętnie kupują nowe auta Na nowy samochód trzeba wydać co najmniej 30 tysięcy złotych. Ale chętnych nie brakuje. 

- Najpierw miałam matiza, potem citroena. Teraz jeżdżę fiatem. Wszystkie pochodziły z salonu. Kota w worku nie kupuję - przekonuje pani Alicja.   To pewnie pani bogata? - Ależ skąd. Oboje z mężem pracujemy, ale kokosów nie zarabiamy - odpowiada kobieta. Ale na auto z salonu stać? - Po prostu kupujemy samochód, jeździmy nim kilka lat i sprzedajemy. Dokładamy trochę i idziemy do dilera po nowy. Ot, takie przyzwyczajenie - wyjaśnia.  
Jest popyt na nowe samochody
 

Ale nie o samo przyzwyczajenie tutaj chodzi. Liczy się również pewność, że auto nie rozkraczy się nam po kilku miesiącach. - Kota w worku nie kupuję - dodaje grudziądzanka. I to nie tylko ona. Rocznie auto spod igły nabywa ponad 300 mieszkańców naszego miasta. Ta liczba od kilku lat utrzymuje się na stałym poziomie. Podobnie jest w ziemskim powiecie grudziądzkim. - Jeśli auto zepsuje mi się w okresie gwarancji, to na czas naprawy dostanę zastępcze. A w komisie to różnie bywa - tłumaczy pan Sebastian spod Grudziądza.  
- Sprzedaż ani gwałtownie nie spada, ani też nie rośnie - potwierdzają pracownicy salonów samochodowych.  Wojciech Wiśniewski, kierownik ds. analiz i rozliczeń w firmie „BS-Auto”: - Pod tym szyldem prowadzimy salon marki Skoda od 2010 roku. W tym okresie nastąpił minimalny spadek poziomu sprzedaży.  Jak tłumaczy, wśród klientów przeważają osoby prywatne. Wróżnym wieku.  Zarówno z  samego Grudziądza jak i okolic.  - Rocznie sprzedajemy kilkadziesiąt samochodów - dodaje Wojciech Wiśniewski. Najlepiej, bez zmian, schodzą fabie i octavie. Za te pierwsze auto (rocznik 2012) trzeba zapłacić minimum ok. 35 tys. zł. Za drugie o około 20 tysięcy złotych więcej.   
Corsa ciągle w modzie 
 

O popularności tego modelu opla zapewnia Bartosz Krausewicz, pracownik  salonu Dekarczyk. - Dużą popularnością cieszy się też opel astra. Schodzą przede wszystkim samochody typu hatchback - tłumaczy Krausewicz.  Mniej klientów decyduje się na dostępne także w tym salonie chevrolety.  Jak przekonuje Krausewicz, sprzedaż utrzymuje się mniej więcej na stałym poziomie. Szczegółów nie chce jednak zdradzać. - Auta kupują zarówno firmy jak i osoby prywatne- tłumaczy.Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej salonu wynika, że corsę (3-drzwiową) można obecnie kupić za nieco ponad 40 tys. zł.   

Drgnęło na rynku 
Najnowsze dane pochodzą z ubiegłego miesiąca. W marcu w całym kraju zarejestrowano 29.630 nowych samochodów osobowych, czyli o 23,7 proc. więcej niż w lutym.  Według  wstępnych danych nabywcy indywidualni zarejestrowali 13 435 aut - czytamy w raporcie przygotowanym przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.   

Przemysław Decker 

Grudziądzanie chętnie kupują nowe auta
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Grudziądzanie chętnie kupują nowe auta

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości