Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Grupa Krotoski-Cichy liderem

Data publikacji: Autor: (mm)

Największym oczekiwaniem wobec tegorocznej listy była odpowiedź na pytanie czy poznańska Grupa Krotoski-Cichy, autoryzowany diler Volkswagena i Audi utrzyma zdobytą w ubiegłym roku pierwszą lokatę.  Udało się nie tylko obronić pozycję lidera, ale również osiągnąć najwyższą sprzedaż nowych aut w 2015 roku / Fot. Krotoski-Cichy Dziewiąty raz przedstawiono listę największych polskich grup dilerskich i dilerów samochodów TOP 50. Na czele zestawienia przygotowanego m.in. przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar znalazła się Grupa Krotoski-Cichy.

Fot. Krotoski-Cichy Listy takie są publikowane corocznie na wszystkich rozwiniętych rynkach dealerskich świata, m.in. w USA, w Wielkiej Brytanii, Niemczech, we Włoszech czy Holandii. Na ich podstawie obliczany jest przede wszystkim wskaźnik konsolidacji rynku, czyli procentowa wielkość sprzedaży 50 największych firm w stosunku do całego rynku. W 2015 roku taki wskaźnik wyniósł aż 14%, a wzrost całego rynku –  9,57%.

Największym oczekiwaniem wobec tegorocznej listy była odpowiedź na pytanie czy poznańska Grupa Krotoski-Cichy, autoryzowany diler Volkswagena i Audi utrzyma zdobytą w ubiegłym roku pierwszą lokatę.  Udało się nie tylko obronić pozycję lidera, ale również osiągnąć najwyższą sprzedaż nowych aut w 2015 roku.

– Rankingi same w sobie nie są naszym celem, są jedynie pochodną realizacji strategii, którą przyjęliśmy w naszej firmie. Zdobycie po raz kolejny pierwszego miejsce w rankingu TO P50 oraz pobicie rekordu sprzedaży nowych samochodów w roku 2015 z wynikiem 15 702 sztuk utwierdza mnie w słuszności obranego kierunku rozwoju – podkreśla prezes firmy Michał Kierepka.

Klienci stają się coraz bardziej wymagający, oczekują coraz wyższego poziomu obsługi oraz bardziej spersonalizowanego podejścia. Co zatem oprócz produktu pozwala osiągnąć tak dobre rezultaty? – Wieloletnie doświadczenie, wiarygodna i stabilna pozycja, kompleksowa obsługa, duża dostępność dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży w całej Polsce – to wszystko wpływa na sukces, który osiągnęliśmy – wylicza.

Zaznacza, że polski rynek motoryzacyjny jest obecnie bardzo trudny. – Jeszcze do niedawna większym zainteresowaniem cieszyły się samochody sprowadzane, natomiast obecnie tendencję wzrostową odnotowujemy wśród aut nowych lub samochodów używanych, ale pochodzących z wiarygodnego źródła, np. takiego jak diler. Niewątpliwie niebagatelny wpływ na to mają nowe oferty finansowania – komentuje Michał Kierepka. 

A jakie plany ma Grupa Krotoski-Cichy na 2016 rok?  To m.in. budowa nowego salonu Audi w Łodzi. Trwają również przymiarki   do nowych inwestycji w Szczecinie oraz Poznaniu, a także do otwarcia autoryzacji Das Welt Auto – samochodów używanych marki Volkswagen z gwarancją w Łodzi, czy kompleksowej przebudowy salonu VW w Nadarzynie.

 

Największym oczekiwaniem wobec tegorocznej listy była odpowiedź na pytanie czy poznańska Grupa Krotoski-Cichy, autoryzowany diler Volkswagena i Audi utrzyma zdobytą w ubiegłym roku pierwszą lokatę.  Udało się nie tylko obronić pozycję lidera, ale również osiągnąć najwyższą sprzedaż nowych aut w 2015 roku / Fot. Krotoski-Cichy

Największym oczekiwaniem wobec tegorocznej listy była odpowiedź na pytanie czy poznańska Grupa Krotoski-Cichy, autoryzowany diler Volkswagena i Audi utrzyma zdobytą w ubiegłym roku pierwszą lokatę. Udało się nie tylko obronić pozycję lidera, ale również osiągnąć najwyższą sprzedaż nowych aut w 2015 roku / Fot. Krotoski-Cichy

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości