Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Grupa SPEED. Specjalna grupa policjantów w każdym województwie

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Policja.pl Na bazie doświadczeń funkcjonującego od października 2018 r. w Komendzie Stołecznej Policji Zespołu „SPEED”, powstała koncepcja utworzenia zespołów „SPEED” we wszystkich komendach wojewódzkich Policji. Co należy do zadań funkcjonariuszy?

Na terenie całego kraju rozpoczynają działania zespoły „SPEED” mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

Do zadań każdego z zespołów „SPEED” należy m. in.:

 • ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz szczególnie niebezpiecznych wykroczeń, m. in. takich jak przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie, niewłaściwe zachowanie w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego,
  w tym w obrębie przejść dla pieszych, a także innych przestępstw i wykroczeń mających wpływ na zaistnienie wypadków drogowych;
 • monitorowanie oraz analiza umieszczanych w Internecie nagrań (filmów) prezentujących notoryczne przekraczanie prędkości przez tych samych sprawców.

Funkcjonariusze będą wykorzystywali wszelkie pozyskane informacje, również te z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa pod kątem informacji o zjawiskach lub przypadkach stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zobacz także: Prawo jazdy. Czy można zobaczyć nagranie z przebiegu egzaminu?

W codziennej służbie policjanci będą używali najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości z wizualizacją.

Policja przypomina, że bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Zobacz także: Kia Picanto w naszym teście

Fot. Policja.pl
 • Poprzednie zdjęcie
 • 1 / 1
 • Następne zdjęcie

Fot. Policja.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Tiffany (gość)

  Rdsadasdsad

 • Tiffany (gość)

  Zgubiłem zakład z moim przyjacielem i teraz muszę opublikować moje nagie zdjęcia.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości