Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

GV80. Luksusowy SUV marki Genesis

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Genesis GV80 w bazowej wersji ma napęd tylko na tylne koła. Napęd na obie osie ma być oferowany w opcji. Fot. Genesis Marka Genesis zaprezentowała swój pierwszy SUV - model GV80. Według zapowiedzi koreańskiego producenta luksusowych aut, to auto ma być kluczowym w ekspansji marki na rynkach zagranicznych.

Wewnętrzna i zewnętrzna stylizacja GV80 była efektem współpracy studia Genesis Design zlokalizowanego w Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych i Niemczech.

Konstrukcja nadwozia została wzmocniona tłoczoną na gorąco, wytrzymałą stalą, a także lekkim aluminium zastosowanym na drzwiach, masce i tylnej klapie.

W kabinie zastosowano luksusowe materiały, jak skóra, drewno czy aluminium. Przy tym zredukowano do maksimum liczbę przycisków i przełączników, zarówno ze względów estetycznych, jak i łatwości użytkowania.

Większość funkcji obsługi przejął 14,5-calowy ekran informacyjno-rozrywkowy znajdujący się pośrodku deski rozdzielczej. Natomiast na konsoli pomiędzy przednimi fotelami zainstalowano sterownik elektronicznej skrzyni biegów shift-by-wire.

Kierowca ma do dyspozycji fotel, który został wyposażony w siedem aktywnych kieszeni powietrznych, które działają na zasadzie masażu. Ponadto fotel kierowcy, tak i fotel pasażera siedzącego obok, jest podgrzewany i wentylowany.

Jak informuje producent, GV80 wykorzystuje pierwszą na świecie technologię RANC (Active Noise Control), która radykalnie zmniejsza hałas podczas jazdy. Skomplikowany algorytm cyfrowo przetwarza dane, a następnie wysyła do czujników impulsy, które generują fale dźwiękowe w przeciwnych fazach.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Na rodzimym, koreańskim rynku Genesis GV80 będzie oferowany z 3-litrowym, 6-cylindrowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 278 KM.

Wkrótce po wprowadzeniu auta na rynek do oferty mają dołączyć dwa turbodoładowane silniki benzynowe. Bo docelowym rynkiem dla tego SUV-a mają być Stany Zjednoczone.

Co ciekawe, w bazowej wersji auto ma napęd tylko na tylne koła. Napęd na obie osie ma być oferowany w opcji.

Modele GV80 wyposażone w napęd na wszystkie koła będą miały funkcję Multi-Terrain Control, umożliwiającą radzenie sobie ze wszystkimi rodzajami nawierzchni.

Jazdę ułatwi także elektronicznie sterowane zawieszenie z podglądem drogi. Kamera umieszczona z przodu monitoruje drogę kilka metrów przed samochodem rozpoznając rodzaj nawierzchni.

Genesis to marka wydzielona w 2015 roku z koncernu Hyundai. Zajmuje się produkcja luksusowych samochodów. Do tej pory w ofercie były trzy sedany: G70, G80 i G90.

Skoda. Prezentacja gamy SUV-ów: Kodiaq, Kamiq i Karoq

Genesis GV80 w bazowej wersji ma napęd tylko na tylne koła. Napęd na obie osie ma być oferowany w opcji. Fot. Genesis

Genesis GV80 w bazowej wersji ma napęd tylko na tylne koła. Napęd na obie osie ma być oferowany w opcji. Fot. Genesis

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Adam (gość)

    jakby ktoś potrzebował to mamy w mieście nową myjnię z auto detailingiem myjnia bialystok http://myjniabialystok.pl

  • koram (gość)

    Luksusowe to może być porsche z salonu Porsche Centrum Sopot a co tego samochodu jakoś nie mam przekonania, niby koreańskie auta zmieniły się bardzo in plus ale to i tak nadal jest przepaść w stosunku do niemieckich aut premium

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości