Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

GVO w publicystyce

Data publikacji: Autor: (mp)

Wejście w życie unijnej dyrektywy GVO zmieniło sytuację na rynku motoryzacyjnym. O konsekwencjach wprowadzenia nowych przepisów mówi książka „100 pytań o GVO. Nowe regulacje prawne dotyczące sprzedaży samochodów, usług serwisowych i części zamiennych”.

 

Publikacja autorstwa Marka Koniecznego wydana przez Polską Izbę Motoryzacji – Consulting ma formę pytań i odpowiedzi. Przedstawia skutki zmian w systemie dystrybucji samochodów, części i usług motoryzacyjnych oraz omawia nowe warunki funkcjonowania firm motoryzacyjnych działających na terenie UE.

 

Tekst „100 pytań o GVO” oparty jest na dwóch dokumentach Komisji Europejskiej objaśniających problemy związane z wprowadzaniem rozporządzenia. Pierwszy z nich to tzw. „Explanatory Brochure” wydany tuż po ogłoszeniu rozporządzenia. Drugi to opublikowane w listopadzie 2003 r. „Często zadawane pytania” (FAQ), wyjaśniający wątpliwości, które pojawiły się w trakcie wprowadzania zmian w umowach dilerskich i serwisowych na terenie „starych” państw Unii Europejskiej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości