Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

Gwarancja na samochód. Producenci przedłużają gwarancje z powodu koronawirusa (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. Skoda Pandemia COVID-19 mocno uderzyła w branżę motoryzacyjną. Kierowcy mają utrudniony dostęp do serwisów samochodowych. Producenci stanęli jednak na wysokości zadania i postanowili wydłużyć gwarancje na pojazdy.

W przypadku marki KIa, wszystkie auta zakupione pomiędzy 1 lutego 2013 a 31 maja 2013 roku posiadające siedmioletnią, bezpłatną ochronę serwisową, będą miały wydłużoną gwarancję aż do 30 czerwca.  - Centrala w Seulu szacuje, że z przedłużenia gwarancji skorzysta ponad pół miliona klientów - powiedziała Monika Krzesak, PR Manager KIA Motors Polska.

Na podobny krok zdecydował się Hyundai. - Hyundai Motor Poland przedłuża gwarancję na auta osobowe w przypadku kiedy okres gwarancyjny kończy się w marcu, kwietniu lub maju 2015 roku - wyjaśnia Rafał Krajewski, Hyundai Motor Poland. 5-letnia gwarancja ma zostać wydłużona do końca czerwca 2020 roku.

W ślad za Koreańczykami poszli także Niemcy. - Jeżeli gwarancja kończyła się pomiędzy 1 marca a 31 maja, automatycznie zostaje wydłużona o trzy miesiące - tłumaczy Tomasz Tonder z Volkswagen Group Polska. 

Także Seat bezpłatne przedłużenie gwarancji producenckich, których okres mijałby w czasie pandemii COVID-19. Świadczenia będą obowiązywać przez dodatkowe 3 miesiące. Według wyliczeń SEAT-a  decyzja w samej Polsce może dotyczyć około 1500 samochodów. 

- Zdajemy sobie sprawę z trudności, z jakimi mierzą się nasi klienci w związku z pandemią Covid-19, dlatego wyszliśmy im naprzeciw, oferując wydłużenie gwarancji o trzy miesiące. Dzięki temu zyskują oni więcej czasu na spokojne zaplanowanie przeglądów w autoryzowanych serwisach ŠKODY – mówi Stanislav Pekař, dyrektor działu obsługi posprzedażnej ŠKODA AUTO.

Zobacz także: Najpopularniejsze samochody w Polsce

Wydłużenie gwarancji obowiązuje na całym świecie dla wszystkich pojazdów marki ŠKODA, z wyjątkiem tych produkowanych w Chinach lub przeznaczonych na rynek chiński. Świadczenie to zostaje przedłużone o dodatkowe 3 miesiące w przypadku, gdy termin obowiązywania gwarancji podstawowej lub pakietu pogwarancyjnego zakończy się w okresie pomiędzy 1 marca 2020 r., a 31 maja 2020 r. Wspomniany powyżej dodatkowy 3-miesięczny okres będzie obowiązywał nie dłużej, niż do 31 sierpnia 2020 r.

Dodatkowe 3 miesiące ochrony zyskują także posiadacze aut marki Porsche. - Klient nie musi wypełniać żadnych wniosków. Wszystko zostanie automatycznie przeprowadzone w naszej światowej centrali -powiedział Artur Jakubczak z Porsche Polska.

Trzeba jednak pamiętać, że gwarancja będzie wydłużona, o ile właściciele aut ściśle przestrzegali harmonogramu przeglądów i mają w książce serwisowej wszystkie wymagane pieczątki.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Arek (gość)

    Dobre auta nie potrzebują gwarancji jak japońskie

  • Fabian (gość)

    Jak kupować auta to zawsze kierować się tym jak, one są się sprawują po latach użytkowania i w większości to toyota radzi sobie z tym najlepiej i ich silniki wiele potrafią znieść

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości