Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Fascynacje samochodowe

Gwiazdka kierowcy

Data publikacji: Autor: Michał Kij

Fot. Bosch: Najprostszy z możliwych prezentów dla Praktycznego Pana – coś praktycznego – komplet żarówek. Nim zrobisz świąteczną niespodziankę automobiliście warto zorientować się do jakiego typu należy: Praktyczny Pan, Cichy Wielbiciel czy Maniak.

Jaka szkoda, że cztery kółka nie mieszczą się pod choinką!

 

Praktyczny Pan – traktuje auto z równym nabożeństwem, co zlewozmywak;

Cichy Wielbiciel – wprawdzie wpuszcza do samochodu dzieci i drobne zwierzęta domowe, ale w skrytości ducha przyznaje, że wolałby je wozić w bagażniku;

Fot. Bosch: Najprostszy z mo¿liwych prezentów dla Praktycznego Pana – co¶ praktycznego – komplet ¿arówek. Maniak – jego dziewczyna marzy, aby dotykał jej tak, jak to robi z kierownicą.

 

Coś pożytecznego

 

Praktyczny Pan to prosty przypadek. Zadowoli go cokolwiek, co jest przydatne człowiekowi zmotoryzowanemu. Może to być komplet wycieraczek, bańka oleju, płyn do spryskiwaczy, albo zapasowe żarówki. W ostateczności odświeżacz powietrza. Zapach jest bez znaczenia. Praktyczny Pan jest wyczulony z reguły wyłącznie na woń ulatniającej się gotówki. Dlatego będzie wdzięczny, jeśli sprawisz mu komplet opon zimowych. Szczerze się wzruszy, gdy zapamiętasz jego skargę na niedomagania samochodu i wsuniesz pod drzewko tłumik, alternator, akumulator lub cokolwiek innego, co właśnie wymaga wymiany. Prezent w rodzaju miniaturowego samochodu zacnej marki zadowoli Maniaka.

 

Z kroplą uczucia

 

Zapytany wprost będzie gorąco zaprzeczał, jednak nietrudno zauważyć, że Cichy Wielbiciel subtelnie adoruje swój samochód. Nigdy nie trzaska drzwiami, szybko wyciera pozostałości po ptactwie, a odchodząc obrzuca auto powłóczystym spojrzeniem. Trudno go obdarować. Niespodzianka nie może być ani zbyt skromna – bo się obrazi, ani zanadto ekstrawagancka – bo go zawstydzi.

 

Na pewno ucieszy się z fotelika dla dziecka. Unieruchomiony malec jest mniejszym zagrożeniem dla tapicerki. Z tych samych powodów Cichy Wielbiciel ciepło Wykwintne gad¿ety z markowym napisem to idealny prezent dla mi³o¶nika motoryzacji. przyjmie uprząż dla pieska (są w dwu rozmiarach dużym i małym) albo kosz dla kota. Pokrowce na fotele i dywaniki to wręcz idealny podarunek!

 

Bezpiecznym prezentem jest atlas drogowy, bagażnik na dach, latarka, albo zestaw walizek. Oczywiście możesz zaryzykować i ofiarować coś bardziej wyrazistego. Jeśli dobrze utrafisz w jego gust będzie w doskonałym nastroju aż do pierwszego, styczniowego poranka. Niezłym pomysłem są aluminiowe felgi, albo chociaż chromowana nakładka na rurę wydechową – może być obwiedziona diodami LED. Do środka odpowiednia będzie sportowa kierownica lub ozdobna gałka dźwigni zmiany biegów. Co prawda cztery kó³ka nie zmieszcz± siê pod choinkê, ale dwa- tak.

 

Wykupienie mu w dobrej wierze lekcji w jednej z akademii bezpiecznej jazdy może być źle zrozumiane.

 

W aucie urodzony

 

Mieć do czynienia z Maniakiem to szczęście w nieszczęściu. Zadowoli go cokolwiek. Długopis, zegarek, brelok, krawat, parasol, kubek, czapeczka, koszulka, kurtka – ważne, aby miały logo marki, którą podziwia. Jeśli wielbi Ferrari, Jaguary albo BMW - będziesz miał wydatki. „Lajfstajlowe” drobiazgi firmowane przez ekskluzywne marki z zasady są kilka razy droższe od tego, co można kupić w normalnym sklepie.

 

Dlatego warto poszukać czegoś innego, choćby w księgarni. Niemniej wręczając album z rodzaju „Najpiękniejsze samochody świata” musisz się liczyć z tym, że oczarowany obdarowany będzie W doborze podarku dla pani nie ma m±drych, a wiele zale¿y od okoliczno¶ci. przy świątecznym stole rozmowny jak karp w galarecie. Podobny skutek odniesie film z gatunku „kina drogi”. Na krócej wyłączy go z życia model auta, pod warunkiem, że jest w całości. Miniatura do sklejania niesie ryzyko, że będzie chciał ją skończyć przed zmierzchem drugiego dnia Świąt.

 

Muzyka jest świetnym prezentem dla każdego kierowcy. Maniaka zmieni w melomana kompakt z odgłosami silników mocnych samochodów. Nie zdziw się tylko, gdy „Cichą noc” przetnie widlasta ósemka Mustanga Boss z sześćdziesiątego dziewiątego.

 

Maniak Maniakowi nierówny. Temu, którego mantrą jest „nie robią już takich samochodów jak kiedyś” rozbłysną oczy, gdy wręczysz mu wygrzebany na złomowisku reflektor do „dekawki” albo plik Cichy Wielbiciel ciep³o przyjmie uprz±¿ dla pieska - s± w dwu rozmiarach du¿ym i ma³ym. zakurzonych prospektów. Inny oszaleje ze szczęścia dostając karnet na wyścigi Formuły 1. Każdemu przyda się zestaw kosmetyków samochodowych.

 

Nie wspomniałem o paniach kierowcach. Tu nie ma mądrych. Dobierając podarek trzeba nade wszystko wziąć pod uwagę, czy ona podwozi cię w drodze do pracy, czy raczej zabiera wieczorami do domu. Swojego.

  

Płać Mikołaju!

 

Można kierowcy kupić prezent niedrogo, ale czasem nie warto. Tanie kosmetyki i akcesoria są zwykle bezużyteczne i prędzej czy później lądują w kącie garażu. Podane ceny są orientacyjne. Wybierając podarek warto odwiedzić nie tyle supermarkety, co sklepy motoryzacyjne, tuningowe i stacje benzynowe.

 

Płyn do spryskiwacza

12 zł

Środek do czyszczenia tapicerki

10 zł

Szampon samochodowy

10 zł

Wosk samochodowy

30 zł

Felgi aluminiowe

od 650 zł za sztukę

Nakładka na rurę wydechową

od 50 zł

„Sportowa” kierownica

500 zł

Lakier do zacisków hamulcowych

130 zł

Dywaniki

od 50 zł za komplet

Film DVD

od 20 do120 zł

Płyta CD z muzyką

od 20 do 70 zł

Album

od 70 zł

Model samochodu w skali 1:18

110 zł

Alkomat

od 130 (kieszonkowy) do 4,6 tys. zł (profesjonalny, policyjny) – dostępne w internecie

Karnet na wyścigi Formuły 1 (trzy dni na Hungaroringu)

od 700 (miejsca stojące) do 2,5 tys. zł

Kurs w szkole doskonalenia techniki jazdy

od 580 zł

Komplet foremek w kształcie Jeepów

24,95 USD - dostępne w internecie

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości