Wszystko
o samochodach

Porady / Bezpieczeństwo

Gwiazdki dla Lexusa

Data publikacji: Autor: (c)

Fot. Lexus Nowy Lexus GS został wyróżniony tytułem najbezpieczniejszego samochodu w swojej klasie otrzymując pięć gwiazdek w najnowszej serii testów EURO NCAP.

Nowy Lexus GS został wyróżniony tytułem najbezpieczniejszego samochodu w

swojej klasie (w kategorii ochrony dorosłego pasażera) otrzymując pięć

gwiazdek w najnowszej serii testów EURO NCAP.

  

Lexus GS otrzymał maksymalną ilość punktów w kategorii zderzeń bocznych oraz uplasował się na pierwszej pozycji w swojej klasie pod względem zderzeń czołowych zdobywając 15 punktów na 16 możliwych. Nowy GS otrzymał również największą liczbę punktów w kategorii ochrony pieszych z sumą 18 punktów (dwie gwiazdki) oraz średnią liczbą punktów 41– cztery gwiazdki w Fot. Lexus zakresie ochrony dzieci.

 

Lexus GS wyposażony jest w 10 poduszek powietrznych; dwustopniowy system SRS (Supplemental Restraint System) napełniania przednich poduszek powietrznych, poduszek bocznych i kurtyn powietrznych z lewej i prawej strony w przedniej i tylnej części kabiny pasażerskiej.

 

GS jest pierwszym autem wyposażonym w poduszki chroniące kolana nie tylko kierowcy ale również i pasażera siedzącego z przodu. Poduszki chroniące kolana otwierają się z dolnej części kolumny kierownicy oraz deski rozdzielczej równocześnie z poduszkami powietrznymi kierowcy oraz pasażera. Ta ilość poduszek minimalizuje ilość obrażeń jakie można odnieść w obrębie głowy oraz klatki piersiowej podczas zderzenia. Ograniczają również możliwość uszkodzenia miednicy oraz rotację tułowia.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości