Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Hankook Tire nie zainwestuje w Polsce

Data publikacji: Autor: (mp)

Kolejna z dużych inwestycji motoryzacyjnych ominęła Polskę. Hankook Tire produkujący opony otworzy nową fabrykę na Słowacji lub Węgrzech.

 

Jeszcze do niedawna przedstawiciele koreańskiej firmy zapowiadali, że niewykluczona jest lokalizacja zakładów w Polsce. Tymczasem, jak podaje Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), Young Soo Woo, wiceprezes Hankook Tire poinformował o ograniczeniu listy potencjalnych lokalizacji do dwóch państw: Słowacji i Węgier. Tym samym Polska została wyeliminowana jako miejsce inwestycji. Przyczyną takiej decyzji był brak zgody strony polskiej wysokość wkładu gotówkowego.

 

- W trakcie rozmów bardzo szybko stało się dla nas jasne, iż decyzja Hankook Tire zależy od wysokości dopłaty w gotówce. Zgodnie z przyjętymi regułami nasza oferta obejmowała zwolnienia z podatku i inwestycje w rozbudowę infrastruktury pod konkretną inwestycję. Podkreślaliśmy także, iż nasza oferta jest wiarygodna i w przypadku pozytywnej decyzji inwestor nie będzie narażony na nieprzewidziane przeszkody, jak na przykład problemy z wykupem gruntów. Oczywiście, źle się stało, iż Hankook nie zdecydował się umieścić fabryki w Polsce, jednak PAIiIZ postępował uczciwie, od początku powiadamiając inwestora o systemie zachęt obowiązujących w Polsce - powiedział Sebastian Mikosz, wiceprezes PAIiIZ nadzorujący negocjacje.

 

W wyniku inwestycji Hankook Tire miało powstać 1 508 nowych miejsc pracy, zaś nakłady inwestycyjne szacowane były na około500 mln euro.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • Art (gość)

    Koreańczycy zniszczyli całą Polską motoryzację - rozkradając co się dało. Niczego nie zainwestowali - po to chcieli zbudować bank który polskim kapitałem miał zrealizować inwestycje. Po sobie zostawili tylko ruinę i długi. Teraz też chodzi o to aby sami polacy zapłacili za wszystko a oni będą wywozić zyski. U nas zostaną długi. To stary scenariusz. Lepiej dla nas Polaków, żeby u nas już nie mieli wstępu ze swoimi złodziejskimi inwestycjami. Opony Hankook nie nadają się do niczego - kto jeżdził autami koreańskimi to o tym wie. Zadna strata.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości