Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Harley Davidson chce przenieść produkcję motocykli z USA

Data publikacji: Autor: Kazimierz Sikorski (AIP)

Fot. Pixabay.com Znany amerykański producent motocykli Harley-Davidson, który chętnie sprzedaje swoje pojazdy w Europie jest pierwszą ofiarą wojny celnej USA-Unia Europejska.

Szefowie firmy postanowili bowiem przenieść wytwarzanie motocykli poza Stany Zjednoczone. Nie podano jeszcze, w jakim kraju ulokują swoją produkcję.  

Amerykański prezydent Donald Trump, który wywołał wojnę ekonomiczną z Unią Europejską napisał na Twitterze, iż jest zaskoczony decyzją producenta motocykli, który jako pierwszy - jak oświadczył - "powiewa Białą Flagą".

Rzecznik Harley-Davidsona oświadczył, że nie ustosunkuje się do słów prezydenta USA. Nowe ceny za te kultowe motocykle w Europie mogą być wyższe od sześciu do nawet kilkunastu procent, przeciętnie cena jednośladu może być wyższa o 2200 dolarów za sztukę, choć producent zapewnia, iż jej nie podniesie.

Zobacz także: Prawo jazdy. Kod 96 do kategorii B a ciągnięcie przyczepy

Sekretarz prasowa Białego Domu Sarah Huckabee Sanders broni jednak polityki ekonomicznej Donalda Trumpa. - Unia Europejska stara się ukarać amerykańskich pracowników dyskryminacyjną polityką - padło podczas jej wystąpienia.

Harley-Davidson Inc. sprzedaje prawie 40 tysięcy motocykli w Europie każdego roku. Europejski rynek jest drugim pod względem wielkości po amerykańskim. Ten ostatni wchłonął w ubiegłym roku prawie 150 tysięcy tych motocykli.

- Oświadczenie szefostwa firmy Harley-Davidson o przeniesieniu produkcji poza Stany Zjednoczone jest policzkiem dla lojalnych, wykwalifikowanych pracowników, którzy zatrudnieni są przy produkcie, który uznawany jest za amerykańską ikonę - oświadczył Robert Martinez Jr., prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Mechaników oraz pracowników Branży Kosmicznej. Związek ten reprezentuje pracowników Harley-Davidsona w zakładach w Milwaukee, Kansas City i York. - Czy Harley Davidson rozumie, co znaczy "Made in America" - pyta Martinez.

Źródło: Polskatimes.pl

Zobacz także: Jak zadbać o akumulator?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości