Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Haszysz i pijani kierowcy

Data publikacji: Autor: (c)

Haszysz, amfetamina, marihuana, LSD i zatrzymani pijani kierowcy – to pierwsze efekty policyjnej kontroli bywalców dyskotek i nocnych lokali w województwie śląskim.

 

Tylko podczas niedawnej kontroli w gliwickich lokalach policjanci znaleźli u bawiących się młodych ludzi amfetaminę i haszysz. Na parkingach do samochodów wsiadali pijani kierowcy, którzy w ten sposób chcieli dotrzeć do domu po upojnej nocy.


– Akcja będzie trwać. W najbliższym czasie weźmiemy pod lupę ludzi bawiących się w nocnych lokalach w innych miastach – zapowiada komisarz Michał Gruszczyński z zespołu ds. prewencji kryminalnej wydziału prewencji KWP w Katowicach.


Funkcjonariusze kontrolują młodych ludzi, opuszczających puby, kluby i dyskoteki. Z policyjnych statystyk wynika, że duża część kierowców prowadzących w weekendowe wieczory auta pod wpływem alkoholu lub narkotyków to właśnie młodzi ludzie, wracający z zabaw.

 

Ostatnio policjanci patrolowali przede wszystkim te rejony Gliwic, gdzie działają lokale odwiedzane przez młodzież. W akcji uczestniczyło prawie 60 funkcjonariuszy drogówki, prewencji i pionu kryminalnego.


To była tylko jedna noc, ale liczby są szokujące – skontrolowano szczegółowo niespełna 250 samochodów. Zatrzymano dziesięć dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy. Wystawiono 24 mandaty na łączną kwotę 3.850 zł! Podobnie było wcześniej podczas kontroli katowickich dyskotek. Do tego dochodzą osoby, przy których znaleziono narkotyki...

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości