Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39058 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Honda Accord Tourer

Data publikacji: Autor: Grzegorz Chmielewski

 Od lutego jest obecna w polskich salonach nowa honda accord - już siódme pokolenie aut o tej nazwie. Po sedanie przychodzi pora na wyjątkowo okazałe kombi.

Od lutego jest obecna w polskich salonach nowa honda accord - już siódme pokolenie aut o tej nazwie. Po sedanie przychodzi pora na wyjątkowo okazałe kombi honda accord tourer.

Pierwsze accordy zostały wprowadzone do produkcji przez japońską firmę w 1981 r. Auta należące do rynkowego segmentu D (klasa średnia) zyskały duże uznanie nie tylko w Azji i Europie, ale także w USA (choć amerykańska wersja ma taką samą nazwę, to jednak różni się konstrukcyjnie od odmiany znanej na naszym kontynencie).

Siódma generacja accorda zasługuje na wysoką ocenę. Ma sylwetkę wykwintną i zarazem bardzo aerodynamiczną (współczynnik oporu czołowego Cx wynosi zaledwie 0,26). Wnętrze ma bardzo gustowną stylizację i staranne wykończenie. Jak zwykle u Hondy, doskonałe są jednostki napędowe (do wyboru są silniki 2 dm3 /155 KM lub 2,4 dm3 /190 KM). Może podobać się dobrze zestrojone zawieszenie, precyzyjny układ kierowniczy, gładko działająca ręczna skrzynia biegów (dostępny jest także 5-stopniowy automat), skuteczne hamulce. Honda accord ma w segmencie D rywalizować m.in. z audi A4, renault laguną, oplem vectrą, fordem mondeo, mazdą 6, nissanem primerą.

Za kilka tygodni polską ofertę uzupełni efektowne kombi o nazwie honda accord tourer. W porównaniu z sedanem ma nadwozie o 85 mm dłuższe (4750 mm). Bagażnik ma pojemność 575/920 dm3 . Interesującym rozwiązaniem technicznym jest pokrywa bagażnika (piąte drzwi). Elektryczny układ napędowy otwiera i zamyka ten element dzięki impulsowi wysyłanemu z pilota.

"Autogratka" zna już cenę japońskiej nowości. Za hondę accord tourer (w podstawowej wersji z silnikiem 2 dm3 ) trzeba będzie zapłacić 93 900 zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Honda Accord zdjęcia

Honda Accord dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Honda Accord opinie

Oceń swoje auto

Honda Accord Cena