Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38171 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Honda Civic 2004

Data publikacji: Autor: pim

 W roku modelowym 2004 honda civic w wersji hatchback zyska jeszcze więcej urody.

Wprowadzone zmiany mają nawet w przypadku pięciodrzwiowych nadwozi, wyższych o bardziej rodzinnym charakterze, wprowadzić więcej drapieżności i sportowego ducha.

Nowa rodzina civica jest na rynku dopiero od dwóch lat. Mimo to już zdecydowano się nieco poprawić jej urodę. Oba hatchbacki, trzy- i pięciodrzwiowy, będą miały zmienioną stylizację przodu i tyłu, głównie przez zmianę zderzaków z szerszym wlotem powietrza i przednich świateł. W droższych wersjach pojawią się także migacze wkomponowane w osłony bocznych lusterek.

Wewnątrz zmienią się materiały i kolory tapicerki. Bardziej komfortowe będą siedzenia. Niektóre elementy wnętrza będą bardziej zróżnicowane kolorystycznie, żeby w większym stopniu odróżnić wersje bardziej eleganckie od sportowych. Te ostatnie w większym stopniu będą przypominać najbardziej sportową wersję Type-R.

Ta wersja zyska zresztą nie tylko zmiany wyglądu. Modernizacja silnika spowodowała także poprawienie osiągów Type-R. Teraz do 100 km/h rozpędza się ona w 6,6 sekundy, a więc o 0,2 sekundy szybciej. Dla cywilnych wersji to niewiele, ale dla sportowych aut to już większa różnica.

Zmiana koła zapasowego pozwoli na zwiększenie bagażnika o 45 l w wypadku wersji trzydrzwiowych do 55 litrów w samochodach pięciodrzwiowych. Ale hondy zmienią nie tylko wygląd. Modernizacji poddano także zawieszenia, które są teraz sztywniejsze i zapewniają lepsze trzymanie się drogi.

Wiele pracy włożono także w poprawienie wyciszenia samochodu, zarówno od hałasów dobiegających z zewnątrz (szum powietrza opływającego nadwozie, opon toczących się po drodze), jak i od wewnątrz, od silnika i zawieszenia.

Hondy civic w wersjach hatchback są budowane w fabryce tej firmy w Swindon w Anglii. Są więc u nas popularniejsze niż droższe auta z Japonii.

We wnętrzu civiców pojawią się nowe materiały i kolory tapicerek. Większe będzie także stylistyczne zróżnicowanie między wersjami sportowymi i bardziej eleganckimi.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Honda Civic zdjęcia

Honda Civic dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Honda Civic Cena

Części dla marki Honda

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

469 zł