Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Honda Civic po face liftingu

Data publikacji: Autor: Michał Wrzosek

 Po 37 miesiącach od premiery obecnego Civica Honda zafundowała nam delikatny face lifting swojego flagowego modelu. Delikatny, bo obejmujący głównie zmiany w wyglądzie, choć nie tylko.


Civic po face liftingu zmienił się nieznacznie,
a nową wersję można poznać m.in. po innych
reflektorach .
Fot. Przemek Świderski

Obecny model Civica był od samego początku dosyć kontrowersyjny. Wielu fanów Hondy nie kryło zaskoczenia, gdy w 2001 roku zobaczyli mały autobusik z drążkiem zmiany biegów jak w furgonetce. Spodziewali się raczej sportowo wyglądającego następcy bardzo popularnego w Polsce modelu Civica. Mamy dla fanów Hondy złą wiadomość. Po obecnym face liftingu nie zmieniła się sylwetka, a z konsoli środkowej nie znikła dźwignia zmiany biegów. Zmodernizowano przedni i tylny zderzak oraz kształt reflektorów. W lepszych wersjach silnikowych zamontowano kierunkowskazy na lusterkach zewnętrznych. Pojawiły się nowe materiały we wnętrzu, lekką renowację przeszły wskaźniki na desce rozdzielczej.

W zmodernizowanej Hondzie Civic nie zmieniono podstawowego silnika - ten cały czas ma pojemność 1.4 litra oraz 90 KM. Pojawiła się za to zupełnie nowa jednostka o pojemności 2.0 l i mocy 160 KM, przejęta zresztą z modelu CR-V i poddana lekkim modyfikacjom. Japoński rywal Astry i Golfa z tym silnikiem osiąga prędkość maksymalną powyżej 200 km/h i rozpędza się do 100 km/h w ciągu 8,5 s. Dotychczasowe silniki 1.4 i 1.6 litra potrzebują na to o 2-3 sekundy więcej.

Wnętrze Hondy Civic jest oczywiście bardzo solidnie wykończone, użyte materiały są dobrej jakości.

W wyposażeniu podstawowym do rewolucji nie doszło. Ciągle jest ono względnie dobre. Przeszkadza trochę brak możliwości dokupienia elektronicznego układu kontroli trakcji (w wypadku Hondy oznaczony jako VSA) w wersjach ze słabszym silnikiem. Jest to możliwe tylko w modelu z silnikiem 2-litrowym.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości