Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Honda CRF250 L - enduro z silnikiem "cebry" (zdjęcia)

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Honda CRF250 L - enduro z silnikiem "cebry" (zdjęcia) Honda CRF250 L to nowe enduro zaprezentowane na 42. salonie motoryzacyjnym w Tokio. Czy tej sprzęt skierowany na japoński rynek trafi także do Europy?

Podczas tegorocznego salonu Tokyo Motor Show Honda przedstawiła znaczną ilością pojazdów koncepcyjnych, z których tylko jeden to model produkcyjny.

CRF250 L, bo o nim mowa, napędzany jest silnikiem został zaczerpniętym ze sportowej „250-ki” – modelu CBR250 R.

Inżynierowie Hondy wprowadzili w nim jednak zmiany polegające na przeobrażaniu charakterystyki tego singla. Poprawiono moment obrotowy na niskich obrotach oraz zadbano o gładkie oddawanie mocy przy wysokich obrotach.

Zobacz także: Zipp Tracker 250 - enduro dla ludu (zdjęcia, film)

Zasilany wtryskiem motor ma - tak jak mała „cebra” - 4-zawory i układ DOHC, lecz moc osiągać ma tylko 22 KM (zamiast 26.4 KM w CBR 250R)

Nowe enduro zastąpić ma model CRF230L - motocykl napędzany 1-cylindrową jednostką o pojemności 223 ccm z gaźnikowym zasilaniem.

Jeżeli chodzi o zawieszenie specjaliści z Hondy postawili na teleskop upside-down, układ pro-link, aluminiowy wachacz oraz tarcze hamulcowe typu wave, a kierowca wszelkie dostępne dane odczyta z wielofunkcyjnego cyfrowego wyświetlacza.

Jak na razie zastępca CRF230L oferowany ma być tylko na rynek japoński, chociaż nie wykluczone, iż nowe enduro Hondy pojawi się także na innych kontynentach.

Honda CRF250 L - enduro z silnikiem "cebry" (zdjęcia)
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Honda CRF250 L - enduro z silnikiem "cebry" (zdjęcia)

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości