Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38649 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Honda E. Pierwszy japoński pojazd z tytułem "German Car of the Year"

Data publikacji: Autor: Paweł Piątek

Rośnie liczba nagród przyznanych małej, elektrycznej Hondzie. Po prestiżowej "Red Dot Design Award", Honda e została również liderem w kategorii „Nowa energia” plebiscytu German Car of the Year. Ten kompaktowy samochód elektryczny otrzymał też nominacje do nagrody Car of the Year 2021 na Węgrzech i w Danii.

Fot. Honda Rośnie liczba nagród przyznanych małej, elektrycznej Hondzie. Po prestiżowej "Red Dot Design Award", Honda e została również liderem w kategorii „Nowa energia” plebiscytu German Car of the Year. Ten kompaktowy samochód elektryczny otrzymał też nominacje do nagrody Car of the Year 2021 na Węgrzech i w Danii.

Honda e jest pierwszym elektrycznym pojazdem Hondy w Europie, uzyskała właśnie tytuł „German Car of the Year 2021” w krajowej edycji konkursu Car of the Year. Tym samym, została ona pierwszym laureatem japońskiej marki w historii tego konkursu w Niemczech. Honda e zwyciężyła także w kategorii „Nowa energia”.

To kolejna z serii prestiżowych nagród przyznanych Hondzie e od jej premiery, wiosną 2020 r. Wśród nich znalazło się najwyższe wyróżnienie w konkursie Red Dot Design Awards.

Tytuł German Car of the Year przyznawany jest przez jury złożone z czołowych niemieckich dziennikarzy motoryzacyjnych. Gremium testuje i ocenia najnowsze samochody pod kątem użyteczności, właściwości jezdnych, znaczenia rynkowego i poziomu innowacyjności. Zwycięzcy pięciu kategorii – Kompakt, Premium, Luksusowe, Nowa energia i Sportowe – podlegają kolejnej ocenie, która wyłania głównego zwycięzcę.

Redakcja poleca: Najpopularniejsze używane auta za 10-20 tys. zł

W Wielkiej Brytanii Honda e triumfowała w konkursie Autocar „Britain’s Best Car” Awards 2020 w kategorii „Best Car Tech”, a ostatnio otrzymała tytuł „City/Small Car of the Year” w konkursie News International Motor Awards 2020.
W Niemczech Honda e – poza tytułem German Car of the Year – otrzymała również nagrodę EuroCarBody 2020, przyznaną przez Automotive Circle.

Mały miejski samochód Hondy został nominowany w Belgii do nagrody magazynu Autogid w kategorii ‘Electric Small’, ubiega się także o tytuł ‘Hungarian Car of the Year’ na Węgrzech, gdzie wcześniej otrzymał od portalu Vezess.hu tytuł «Najbardziej ekscytującej nowości». Honda e we Włoszech ubiega się o tytuł „Samochodu Roku” magazynu Quattroruote. Samochód znalazł się też na liście pretendentów do tytułu Samochodu Roku 2021 w Danii.

Honda e jest wprowadzana na rynki Europy od połowy tego roku i jest ważnym modelem na drodze do realizacji zobowiązania Hondy, zakładającego zelektryfikowanie do 2022 roku europejskiej gamy głównych modeli.

Zobacz także: Taki jest Opel Corsa szóstej generacji.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Części dla marki Honda

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

469 zł