Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Honda EV-neo - elektryczny skuter w rękach Hiszpanów

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Honda EV-neo - elektryczny skuter w rękach Hiszpanów Za pomocą swoich klientów Honda przeprowadza w hiszpańskim mieście testy swojego nowego skutera z napędem elektrycznym.

Japoński producent postanowił przetestować elektryczny skuter EV-neo w nietypowy sposób. Honda udostępniła Barcelonie osiemnaście modeli swojego jednośladu, z których będą mogli korzystać mieszkańcy hiszpańskiego miasta.

Jest to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się co tak naprawdę myślą o skuterze sami klienci, którzy przecież w przyszłości będą chcieli zakupić właśnie ten model. Program testowy skutera EV-neo rozpocznie się pierwszego lipca i potrwa dokładnie rok. Wybór padł na Barcelonę, ponieważ 30 procent jej mieszkańców porusza się jednośladami.

Skuter EV-neo został wyposażony w baterię litowo-jonową o mocy 2,8 kW. Bateria przygotowana przez firmę Toshiba zapewnia 3,5 godziny jazdy, co pozwoli na przejechanie około 30 kilometrów na jednym ładowaniu.

Dodatkowo czas trwania ładowania ma być bardzo krótki (około 30 minut). Prędkość maksymalna skutera to 34 km/h. Honda początkowo planuje sprzedać tysiąc egzemplarzy EV-neo, którego cena powinna oscylować w granicach 4 tysiące euro.

Fot. Honda

Honda EV-neo - elektryczny skuter w rękach Hiszpanów
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Honda EV-neo - elektryczny skuter w rękach Hiszpanów

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości