Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Honda Integra: nowy skuter z nowym silnikiem

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Honda Integra: nowy skuter z nowym silnikiem Honda wprowadza do segmentu średnich motocykli nowy silnik o pojemności 700 cm3 wraz z lekką i kompaktową dwusprzegłową przekładnią drugiej generacji.

Honda Motor Co., Ltd. zaprezentowała nowy silnik charakteryzujący się wysokim momentem osiąganym w niskim i średnim zakresie prędkości obrotowych, a także niespotykanym dotychczas niewielkim zużyciem paliwa. Dodatkowo, jednostka ta współpracuje z drugą generacją dwusprzęgłowej skrzyni biegów (Dual Clutch Transmission).

Nowy, chłodzony cieczą, 4-suwowy, 2-cylindrowy silnik o pojemności 700 cm3, doskonale pasuje do segmentu średnich motocykli (od 500 do 750 cm3) tak niezwykle popularnych w Europie.  Niskie zużycie paliwa na poziomie 3,7 l / 100 km co jest najlepszym wynikiem w tym segmencie. Oznacza on wydajność zwiększoną o średnio 40% względem innych, porównywalnych modeli o sportowej charakterystyce.

Dzięki połączeniu silnika z lekką, 6-cio biegową, kompaktową dwusprzęgłową przekładnią drugiej generacji przeniesienie napędu stało się jeszcze bardziej płynne, niezmiernie efektywne oraz wyczuwalne.

Pierwszym pojazdem, który będzie wykorzystywał nową jednostką napędową, będzie skuter Integra. Pojazd zostanie po raz pierwszy zaprezentowany w listopadzie tego roku, w trakcie wystawy motocyklowej w Mediolanie (EICMA) wraz z dwoma innymi modelami, które również będą wyposażone w ten nowy silnik Hondy.

 

Fot. Honda

Honda Integra: nowy skuter z nowym silnikiem
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Honda Integra: nowy skuter z nowym silnikiem

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości