Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Honda VT 750DC Black Widow

Data publikacji: Autor: Tadeusz Suchomski

 "Czarna wdowa" pojawiła się w Europie już w połowie 2000 roku. Honda VT to bardziej chopper niż cruiser, który hołduje linii "długo i nisko".

Podwozie jest "własnością" Black Widow, z tym że jednostka napędowa pochodzi z VT 750C Shadow. Klasyczne żeberka na cylindrach dodają szyku temu chopperowi choć jest chłodzony cieczą.

Jednostka napędowa
Black Widow wyposażony jest w czterosuwowy, chłodzony cieczą, dwucylindrowy, widlasty silnik o pojemności 745 ccm i mocy 45 KM. Jednostka napędowa po uruchomieniu szybko się nagrzewa i wibruje, żeby czuć jego obecność. Przy czym z tłumików wydobywa się soczysty, basowy bulgot tak lubiany przez wszystkich tradycjonalistów.

Zawieszenie i hamulce
Podwozie jest stabilne w całym zakresie prędkości. Przedni widelec teleskopowy o średnicy 41 mm i skoku koła 108 mm zapewnia całkiem przyzwoity komfort resorowania.
Tylne zawieszenie wyposażono w wahacz stalowy o skoku koła 80 mm, który współpracuje z dwoma elementami resorująco-tłumią- cymi.
Hamulec przedni wyposażono w pojedynczą tarczę o średnicy 296 mm, która współpracuje z dwutłoczkowym zaciskiem pływającym. Hamulec tylny bębnowy o średnicy 180 mm, można uznać jako typowy spowalniacz. W sumie hamulce bez zarzutu dają sobie radę z rozpędzonym motocyklem.

Podsumowanie
Honda VT 750DC Black Widow jest motocyklem łatwym w prowadzeniu i nie sprawia kłopotów mniej doświadczonym kierowcom. Nisko położone siodło, nisko umieszczony środek ciężkości sprawiają, że manewrowanie tym pojazdem to sama przyjemność.

Dane techniczne

Silnik czterosuwowy, chłodzony cieczą, dwucylindrowy, widlasty
Pojemność skokowa 745 ccm
Moc maksymalna 45 KM
Prędkość maksymalna 150 km/h
Zapłon elektroniczny
Masa (stan suchy) 221 kg
Zużycie paliwa 5,0-5,5 l/100 km
Zbiornik paliwa 13,4 l
Skrzynia biegów pięciostopniowa
Napęd tylnego koła łańcuch typu o-ring
Cena 32 156 zł

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości