Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Horex VR6 Roadster: 161 KM i unikalny system smarowania łańcucha

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Horex VR6 Roadster: 161 KM i unikalny system smarowania łańcucha Niemiecki Horex przygotowuje się już do uzyskania homologacji i rozpoczęcia seryjnej produkcji swojego nowego modelu oznaczonego jako VR6 Roadster.

Firma z Augsburga jest coraz bliżej wypuszczenia VR6 na rynek, dlatego dysponuje już finalnymi parametrami tej konstrukcji, które są niezbędne do uzyskania certyfikatu dopuszczenia do ruchu.

Według danych Horex’a, silnik VR6 osiągać ma 135 Nm przy 7000 obr./min., natomiast moc maksymalna dochodzi do 161 KM przy równych 9000 obr./min. Wagowo maszyna z Augsburga zbliży się do granic 250 kilogramów.

Prędkość maksymalna, dochodząca do 250 km/h, będzie ograniczona elektronicznie.

Niemiecki producent planuje wypuścić także wersję z turbosprężarką, która pojawi się w późniejszym okresie przyszłego roku. Moc tej doładowanej odmiany wynosić ma ponad 190 KM.

Zobacz też: BMW R 1200 GS Adventure – obieżyświat (zdjęcia, film)

Horex zapowiedział, że zamieni napęd tylnego koła z paska na łańcuch. Model VR6 będzie pierwszym motocyklem ze stałym smarowaniem opartym na grafitowym oleju opracowanym przez niemiecką firmę Schunk Group.

System ten ma ciągle utrzymywać cienki grafitowy film na łańcuchu napędowym i smarować zębatki. Firma z Augsburga twierdzi, że stały układ smarowania zapewnia o wiele czystszą eksploatację niż stosowanie tradycyjnych środków do konserwacji ogniw oraz, że grafitowy smar nie będzie rozrzucany wokoło przez siłę odśrodkową kręcącego się koła.

Fot. Horex

Horex VR6 Roadster: 161 KM i unikalny system smarowania łańcucha
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Horex VR6 Roadster: 161 KM i unikalny system smarowania łańcucha

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości