Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Hulajnoga elektryczna. Zgodnie z prawem będzie można jeździć po ulicy?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Szymon Starnawski Kwestia hulajnóg elektrycznych w Polsce nadal nie została uregulowana. Wydawało się, że jest już propozycja przepisów, ale... jest duża szansa, że się zmieni.

Rząd zamierza uregulować kwestię elektrycznych hulajnóg. Jeżeli przepisy wejdą w życie, możliwa będzie jedynie jazda po ścieżkach rowerowych i jezdniach. Tak informowaliśmy w ubiegłym miesiącu.

Zgodnie z planami za poruszanie się pojazdem niezgodnym z tymi wytycznymi, można by otrzymać mandat w wysokości 5000 złotych. – Resort infrastruktury chciałby, żeby hulajnogi poruszały się z prędkością taką, z jaką poruszają się piesi. Uważamy, że to jest nieostry zapis. My zaproponowaliśmy, żeby to była prędkość 8 km – powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Zobacz także; Cofanie licznika. Przestępstwo czy wykroczenie? Jaka kara?

Tymczasem przy okazji Forum Ekonomicznego w Karpaczu minister Andrzej Adamczyk wygłosił prelekcję, z której wynika, że - zamiast po "ścieżkach" rowerowych, użytkownicy hulajnóg elektrycznych zobligowani będą do korzystania z... jezdni.

Doprecyzował, że elektryczne hulajnogi będą zmuszone poruszać się po drogach publicznych. Chodzi o odcinki, gdzie limit prędkości nie przekracza 50 km/h, a sam użytkownik zobligowany będzie do poruszania się "skrajem" jezdni.

 Zobacz także: Tak prezentuje się pickup Forda w nowej wersji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości