Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Hybrydowe Porsche Panamera w 2014 roku?

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: Automotive News

Fot. Porsche Pierwszym seryjnie produkowanym samochodem marki Porsche z napędem hybrydowym typu plug-in, będzie model 918 Spyder. Wygląda jednak na to, że będzie on stanowił zapowiedź kolejnych ekologicznych aut tej marki, które trafią na rynek w 2014 roku.
Fot. Porsche Dzięki ścisłej współpracy z koncernem Volkswagena, Porsche posiada dostęp do technologii hybrydowej, co znacząco obniża koszty produkcji. Poza wspomnianym już sportowym roadsterem 918 Spyder, niemiecki producent zamierza wykorzystać te rozwiązania również w modelu Cayenne i Panamera.

Jak podaje portal Automotive News, drugi z tych modeli zadebiutuje na rynku już w 2014 roku. Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących jednostki napędowej, która będzie współpracowała z silnikiem elektrycznym. Wiadomo jednak, że podobny układ pojawi się pod maską kolejnych pojazdów Bentleya, Volkswagena i Audi.

Hybrydowe modele Porsche będą mogły pracować w trybie tylko elektrycznym, spalinowym, lub korzystając z mocy obu silników jednocześnie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości